لوگو پروان آکادمی

[vc_row][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

راهنمای کامل خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران تفاوت بسیاری دارد بنابراین راهنمای کامل خرید ملک در ترکیه  را در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم پس در ادامه با ما همراه باشید. خوشبختانه دولت ترکیه توانسته قیمت ملک در ترکیه و خانه و مسکن را طی سال‌های متمادی ثابت نگه دارد. بنابراین هرگز قیمت ملک در ترکیه دچار نوسانات شدید و یا فصلی نمی‌شود، خریداران می‌توانند با خیال آسوده‌تری در فصول گوناگون سال اقدام به خریداری خانه و ملک نمایند.

خرید ملک درترکیهچرا خرید ملک در ترکیه سرمایه گذاری سودمند است؟

کشور ترکیه، از جمله یکی از زیباترین مکان‌ها بر روی زمین است همراه با مردمی خونگرم و مهمان نواز، سواحلی شگفت انگیز، آب و هوای بسیار خوب و قیمتهای مقرون به صرفه املاک، بسیار محبوب میباشد.

ترکیه کشوری چند ملیتی میباشد که دارای اقتصادی قوی، جوان و در حال رشد می‌باشد و این امر منجر به افزایش تقاضا به وسیله‌ی خریداران خارجی به خصوص از خاورمیانه شده است.

گسترش زیرساختها و پروژه‌های نوین، توجه گسترده رسانه‌ها را به خود جلب نموده و سبب شده است که معماران و طراحان برای به اجرا در آوردن هنر خویش این کشور زیبا را انتخاب نمایند.

یادگیری زبان ترکـی اسـتانبـولی برای چه افرادی راحت تر و آسانتر است

آموزش زبان ترکی استانبولی شاید در وهله‌ی نخست برای آذری زبانان راحت تر باشد زیرا آنان از طریق شنیداری و یا شهودی مطالبی را میدانند و درک میکنند و یا گویششان با زبان ترکی آشناتر می‌باشد اما این زبان در مرحله اول برای فارسی زبانها اندکی سخت به نظر می‌رسد ولی به مرور زمان آذری زبانان کمی در انتخاب واژگان و گرامر دچار دوگانگی میگردند زیرا گرامر این دو زبان (ترکی آذری و همچنین استانبولی) شبیه به یکدیگر میباشد ولی در بسیاری از موارد اختلاف دارد و بعد از مدتی فارسی زبانان با سهولت و سادگی بیشتری در این زبان پیشرفت مینمایند.

شرایط اولیه خرید ملک در ترکیه

قیمت ملک در ترکیه نیز مانند سایر مکان‌های دنیا می‌توان گفت که قیمت به طور کامل وابسته به شهر و یا حتی منطقه انتخابی می‌باشد. همینطور شرایط ساختمان و خانه مد نظر و سن ملک نیز در این امر اثر گذار می‌باشد.
لازم نیست میلیونر باشید تا از سبک زندگی مدیترانه‌ای لذت ببرید. تنها کافی ا‌ست به کشوری چون ترکیه فکر کنید. درواقع خریداری ملک در هر شهری، نشان‌دهنده‌ی تعلق خاطر شخص خریدار به آن شهر می‌باشد. اما بهتر است پیش از هر اقدامی در خصوص خرید ملک در کشوری دیگر اطلاعاتمان کامل باشد.

چرا خرید ملک در ترکیه برای ایرانی‌ها مجبوب است؟

کشور ترکیه در بین دیگر مقاصد دنیا، ازرنظر ما ایرانی‌ها محبوب‌تر است یکی از دلایل آن قیمت مناسب‌ ترکیه و تشابه فرهنگی مردم ترکیه است. ما از سرزمینی می‌آییم که نقش سنت و عرف در آن بسیار پررنگ میباشد بنابراین  بسیاری از ما دوست داریم به شهری سفر یا مهاجرت کنیم که در آن احساس راحتی و آسودگی میکنیم.

فرصت طلایی با خرید ملک در ترکیه

ترکیه بر طبق قوانین داخلی مصوب ۲۰۱۸ شرایطی را فراهم نموده است که اشخاص با خرید ملکی با ارزش ۲۵۰ هزار دلار بتوانند برای اخذ اقامت شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه اقدام نمایند. علی رقم اغلب کشورهای اروپایی که منشأ پول، برایشان امری مهم میباشد، در ترکیه این برنامه یک فرآیند درخواست ساده بدون هیچ تعهد برای اعلام دارایی‌ها یا درآمد به دست آمده در کشورهای دیگر میباشد. خرید ملک چه به عنوان محل اقامت دوم و یا به عنوان یک سرمایه‌گذاری منسجم باشد، طیف گسترده‌ای از آپارتمان‌های مدرن و ویلاهای کنار دریا، همه در نرخ‌های بسیار رقابتی وجود دارد. سرمایه گذاران می‌توانند در ترکیه ملک خریداری نمایند و سپس از  اجاره  آن، به عنوان منبع درآمد همیشگی برای خودیش بهره‌مند گردند و پس از ۳ سال هم  ملک خود را بفروش برسانند.

آیا خرید ملک در ترکیه سرمایه‌گذاری خوبیست؟

در سالیان گذشته با توجه به پیشرفت اقتصادی و همچنین افزایش درخواست در جهت خرید ملک در ترکیه، بازار این نوع خرید و فروش برای اشخاص جالب توجه شده است. برای این‌که  از سرمایه گذاری خویش صد در صد رضایت داشته باشید، بایستی با تحقیق و یا به یاری یک کارشناس، نخست میزان بازگشت سرمایه خودتان را در هر شهری بررسی نمایید و در مرحله ی بعد در مناطقی خانه خریداری نمایید که رشد اقتصادی و آینده‌ی خوبی را در پیش رو دارند. بررسی میزان رشد منطقه‌ای که تصمیم دارید در آن ملک بخرید به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

آیا خرید ملک در ترکیه قانونی است؟

در ماده ۳۵ قانون اداره ثبت زمین شماره ۲۶۴۴ میگوید:  اشخاص با ملیت خارجی می‌توانند در ترکیه ویلا، آپارتمان، ملک و یا زمین بخرند و این، امری قانونی می‌باشد. این موضوع از این جهت حائز اهمیت میباشد که در برخی کشورها از جمله ایران به علت حساسیت مسایل مرتبط به حفظ تمامیت ارضی، اتباع خارجی اجازه ی خرید و یا همچنین فروش مستغلات را ندارند.

میزان مالیات بر دارایی در ترکیه

به گفته وزارت دارایی و خزانه‌داری ترکیه، صاحبان ملک مالیات سالانه‌ای به ارزش یک دهم درصد ارزش ملک در حال حاضر، می پردازند. تقاضای اشخاص خارجی در جهت خریداری ملک در ترکیه در ۲ سال اخیر به صورت قابل‌توجهی افزایش‌یافته است و علت‌های متعددی برای آن وجود دارد:

 • به علت کاهش لیر در مقابل دلار
 • کاهش میزان سرمایه‌گذاری ملک در برنامه ویزای طلایی (که هم اکنون ۲۵۰۰۰۰ دلار میباشد و در بالا به آن اشاره شد.)

سهم خارجی‌ها در بازار خرید ملک در ترکیه

بر طبق گزارش‌های خبرگزاری‌های داخلی ترکیه، ۴۱۹۲ ملک در ژوئیه ۲۰۱۹ به خارجی‌ها فروخته شد. در قیاس با دوره مشابه سال اخیر شاهد افزایش ۴۶ درصدی میباشیم. رکورد فروش در سال ۲۰۱۸،  ۱۹۰۳ فروش بود که نشان دهنده‌ی بازار مستعد و روبه رشد املاک در ترکیه میباشد.

 

بالاترین میزان خرید ملک در ترکیه در کدام مناطق می‌باشد؟

شهرهایی که بالاترین نرخ را برای هر متر مربع  آپارتمان دارند؛ به ترتیب عبارتند از موگلا، استانبول، ازمیر، Canakkale چاناک کاله(چناق قلعه) و Balikesir  بالیکسیر. بنابر گزارش وب‌سایت‌های تخصصی اطلاعات زیر در خصوص خرید املاک در ترکیه کسب میشود:

 • نرخ هر متر مربع ملک در شهر موگلا ۷۴۶ یورو و مدت زمان بازگشت سرمایه گذاری در این منطقه ۲۴ سال میباشد.
 • استانبول با ۷۰۳  یورو برای هر متر مربع در جایگاه دوم  و متوسط بازگشت سرمایه‌گذاری برای آن ۱۹ سال میباشد.
 • میانگین نرخ فروش در هر متر مربع در ازمیر ۴۷۷ یورو میباشد و دوره بازگشت سرمایه آن۲۰ سال میباشد.
 • متوسط نرخ در سراسر کشور ترکیه ۳۹۹ یورو به ازای هر متر مربع  و کاهش حدود ۴ درصد در سال ۲۰۱۹ در آن مشاهده شده است.

خرید ملک در استانبول ترکیه

شما آپارتمان صد متری را به نرخ ۶۳ هزار تا ۷۰ هزار یورو می‌توانید بخرید.  البته توجه نمایید که این نرخ برای خانه‌ای معمولی در حومه شهر یا منطقه‌های جدید در حال توسعه در مجاورت فرودگاه جدید استانبول میباشد و البته قانون‌های مرتبط به  فرصت طلایی اخذ پاسپورت را رعایت نمی‌نماید. ملیت‌های گوناگونی علاقه به سرمایه‌گذاری در استانبول دارند. یونانی‌ها، اتریشی‌ها ، بریتانیایی‌ها و ایتالیایی‌ها جزو اروپایی‌های علاقه‌مند به خریداری ملک در ترکیه میباشند.

ملک خود را در کجا خریداری نماییم؟

سرمایه گذاران بایستی تصمیمشان را بگیرند که کدام مقصد را ترجیح می‌دهند؛ شهری شلوغ و یا شهرهای ساحلی. شهرهای ساحلی دارای فرصت کسب درآمد و اجاره ی مرتب در فصل‌های گرم هستند و شهرهای شلوغ گزینه مناسبی برای زندگی پیدا کردن کار و کسب دیدگاهی درست نسبت به زندگی ترک‌ها را برای شخص مهاجر فراهم می‌نمایند.

معایب خرید ملک در ترکیه :

از معایبی که میتوان برای خرید ملک در ترکیه اشاره کرد ابطال قرارداد میباشد که شامل موارد زیر میشود :

 • ابطال قرارداد اگر قوانین جمهوری ترکیه نقض شود
 • اگر ملک خریداری شده توسط سازمان ها و وزارت مربوطه تایید نشده باشد
 • اگر مجوز پایان کار نداشته باشید
 • باید جزو کشورهایی باشید که مجاز به خریداری ملک در این کشور باشید.که ایران جزو این کشورها میباشد و یا باید اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشید.

سو استفاده افراد سودجو از خریدارانی که آگاهی لازم را در این باره ندارند .پس یادگیری زبان ترکی در این امر بسیار مهم و کاربردی میباشد.

خطرات خرید ملک در ترکیه :

با توجه به افزایش خرید ملک درکشور ترکیه به همان اندازه شاهد کلاهبرداری و سودجویی  افراد سودجوهستیم که از نااگاهی افراد سو استفاده میکنند. از خطراتی که برای خرید ملک درترکیه میتوان به ان شااره کرد .

آژانس ها و افرادی که بعنوان واسطه خرید ملک در ترکیه خود را معرفی میکنند.

اغلب این افراد و سازمان ها مجوز لازم برای خرید و فروش ملک در ترکیه را ندارند پس گول این سازمانها را نخورید و از افراد متخصص در این زمینه اطلاعات لازم را دریافت کنید.

خرید ملک ارزان در ترکیه :

تبلیغات بسیاری در این زمینه وجود دارد که با قیمت ارزان میتوانید در ترکیه خانه خریداری کنید که این تبلیغات دروغ نیست زیرا خرید ملک در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر مقرون به صرفه میباشد اما باید اطمینان حاصل کنید که تنها وعده ای پوج نباشد و به عنوان سودجویی و کلاهبرداری این پیشنهاد را به شما نمیدهند.به طور مثال از دیدن قیمت پایین یک ملک تعجب کنید شاید این پایین بودن قیمت به دلیل بدهی و پرداخت نشدن مالیان ها باشد و یا مجوزی برای فروش نداشته باشد به عبارتی برای خرید ملک ارزان در این کشور توجهات لازم را به عمل آورید.

یادگیری زبان ترکی استانبولی، آزمون یوس ، زبان ترکی استانبولی ،اخذ اقامت ترکیه ،  آموزش زبان ترکی استانبولی ، فواید اخذ اقامت در کشور ترکیه ، دانشگاه لقمان حکیم آنکارا ، جاذبه‌های گردشگری ترکیه ، یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر طول می‌کشد؟ ، غذاهای ترکیه‌ای ، بهترین کتاب‌های یادگیری زبان ترکی استانبولی ، یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل ،آموزش تصویری آدرس دهی و مکان‌ها در ترکی استانبولی[/vc_column_text][vc_cta h2=”پکیج آموزش ترکی استانبولی دوره مقدماتی” txt_align=”center” style=”3d” color=”juicy-pink” use_custom_fonts_h2=”true” h2_link=”url:https%3A%2F%2Fparvanacademy.ir%2Fdownloads%2F%25d9%25be%25da%25a9%25db%258c%25d8%25ac-%25d8%25a2%25d9%2585%25d9%2588%25d8%25b2%25d8%25b4%25db%258c-%25d8%25aa%25d8%25b1%25da%25a9%25db%258c-%25d8%25a7%25d8%25b3%25d8%25aa%25d8%25a7%25d9%2586%25d8%25a8%25d9%2588%25d9%2584%25db%258c%2F|title:%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC%20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C%20%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84%DB%8C%7C%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%20%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C”][/vc_cta][/vc_column][vc_column width=”1/4″][us_grid orderby=”rand” columns=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_grid post_type=”download” columns=”5″][/vc_column][/vc_row]

7 پاسخ

 1. عالی واقعا عالی
  بعد کلاساتون خیلی قیمتاش خوبه احتمال بیام‌
  ترکی استابولی از صفر یاد بگیرن

 2. سلام آموزش زبان ترکی رو به صورت حضوری هم دارید؟فیلم آموزش ترکی چنده؟؟

  1. حضوری رو فقط آنلاین داریم و غیر حضوری به صورت آفلاین میتونید پکیج آموزش زبان ترکی رو تهیه کنید

  1. 4قسمت از آموزش هامون رو توی این سایت قرار دادیم قسمت های بعدی رو هم قرار میدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *