لوگو پروان آکادمی

فواید اخذ اقامت در کشور ترکیه

اخذ اقامت در کشور ترکیه ازفواید ومزایای زیادی برای افراد برخوردار است. که در این مقاله به برسی و تحلیل فواید اخذ اقامت در کشور ترکیه میپردازیم. از جمله فواید و مزایای داشتن اقامت در کشور ترکیه به دست آوردن تابعیت و پاسپورت این کشور بعد از 5 سال اقامت در این کشور خواهد بود. افرادی که بتوانند تابعیت ترکیه را اخذ نمایند از همه حقوق شهروندی این کشور ترکیه  بهره مند خواهند شد. با همراه داشتن این پاسپورت اشخاص می توانند به 90 کشوردنیا بدون دریافت ویزا سفر کنند. در بعضی مواد درهنگام ورود به این کشور ها تنها مهر ورود و خروج به گذرنامه زده میشود وهمچنین در بعضی موارد درهنگام ورود به این کشور ها ویزا صادر میگردد. بازه زمانی که اشخاص میتوانند بدون ویزا در این 90 کشور بمانند 90 تا 120 روز است که بستگی به مقصد افراد خواهد داشت.

مزایای اقامت در ترکیه

فواید اخذ اقامت در کشور ترکیه افرادی که بتوانند اقامت کشور ترکیه را دریافت نمایند می توانند به طور قسطی به خریداری ملک بپردازند. در این صورت بانک ها می توانند پس از بررسی و تحلیل شرایط به ارزش 75 درصد ارزش ملک  به متقاضی خود تسهیلات ارائه نمایند و متقاضی می تواند درمدت زمان 15 سال این وام را بازپرداخت نماید .

 

مزایای مهاجرت به ترکیه

فواید اخذ اقامت در کشور ترکیه :از جمله فواید داشتن کارت اقامت دائم ترکیه گرفتن ویزای کشور هایی همانند آمریکا می باشد. در صورتی که اشخاص در کشور ترکیه در حساب بانکی خویش 20 هزار دلار موجودی داشته باشند به سادگی می توانند برای ویزای امریکا و ویزای شینگن درخواست نمایند.
امکان تحصیل ارزان در دانشگاه های این کشور نیز یکی دیگر از مزایای اقامت ترکیه است. هزینه‌ی تحصیل برای افرادی که دارای اقامت می باشند و کسانی که از ایران برای ویزای تحصیلی اقدام می کنند تفاوت بسیای خواهد داشت .

 

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

فواید اخذ اقامت در کشور ترکیه : ازسایر فواید اقامت در ترکیه امکان باز کردن حساب بانکی در این کشور می باشد. که مانند شهروندان ترکیه افراد می توانند از همه تسهیلات بانکی استفاده کنند نمایند. برای مثال اشخاص می توانند با اخذ وام از بانک های کشور ترکیه اقدام به خریداری ملک، خودرو و … کنند. افراد مقیم ترکیه میتوانند بطورغیر منقول ملکی با ارزش 250 هزار دلار خریداری کرده و حق شهروندی ترکیه را به دست آورند و یا با مبلغ 500 هزار دلار اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه کنند تا بتوانند حق شهروندی را کسب نمایند.

مزیت مهمی که داشتن اقامت ترکیه دارد به دست آوردن دو تا از کارتهای اعتباری جهان مستر و ویزا کارت می باشد که 140 شعبه نمایندگی درسایر کشور دارد. داشتن این دو کارت فواید بسیاری دارد که غبارتند از دریافت صورت حساب های روزانه و رایگان ، کارمزد های جزئی ، امکان خرید از همه فروشگاه های بین المللی ، تبادل مالی با شرکت های بین المللی ، انتقال پول از بانک های اینترنتی ، صرافی ها و کسانی که که مبادلاتی در این زمینه انجام می دهند ، میباشد.

ویزا کارت 

لازم به ذکر است که که شرکت های ویزا کارت  و مستر کارت خود کارتها را صادر نمی نمایند و این بانک ها میباشند که کارت ها را صادر میکنند.  ویزا کارت و مستر کارت شبکه هایی هستند که پرداخت های بین بانک ها و مشتریان بانک ها را پردازش می نمایند. و دارندگان کارت ها مزایایی از جمله بیمه ی ماشین اجاره ایی ، امنیت پرداخت و محافظت در مقابل سو استفاده ارائه می دهند . برای انتخاب یکی از این دو کارت افراد بایستی امکانات استفاده از این کارت را بررسی و تحلیل نمایند. امکاناتی مانند خرید ، برداشت ، انتقال وجه و …

افرادی که اقامت ترکیه داشه باشند می توانند اتومبیل نو و یا حتی دست دوم خریداری نمایند.و حتی می توانند اتومبیل مد نظر خویش را از کشور دیگری نیز وارد کنند. البته اشخاص خارجی از 3 طریق می توانند در کشور ترکیه اقدام به خرید خودرو نمایند. که عبارتند از :
خرید از کمپانی های تولید کننده ، خرید از مراکز خرید و فروش خودرو و خرید خودرو از صاحب خودرو به صورت مستقیم .البته بهتر است که افراد از اشخاص ترکی خودرو را خریداری کنند. به علت اینکه اگر از افراد خارجی خودرو را خریداری کنند ممکن است بعدا در فروش خودروی خود با محدودیت ها و مشکلاتی مواجه شوند .

نکته هایی در رابطه با اخذ اقامت ترکیه

  • بر اساس مقررات مهاجرتی ترکیه افراد خارجی می توانند از طریق خریداری ملک در ترکیه اقامتی یک ساله را دریافت کنند و هر ساله این اقامت را تمدید نمایند. که افراد 5 سال مداوم را در کشور ترکیه زندگی کنند و دیگر شرایط را دارا باشند می توانند اقامت دائم ترکیه و شهروندی این کشور را دریافت کنند. طوری که مقررات کشور ترکیه این امکان را برای افراد فراهم می کند که دو یا چند تابعیت داشته باشند و نیازی نباشد در صورت داشتن تابعیت ترکیه ، تابعیت قبلی خود را باطل نمایند.
  • در هنگام درخواست دریافت شهروندی ترکیه می توان برای همسر و تمام فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست شهروندی کرد.
  • علاوه بر خرید ملک می توان از طریق اجاره‌ی ملک نیز اقامت ترکیه را اخذ نمود.به علت انکه بر طبق به قانون مهاجرتی ترکیه اقامت به اجاره کننده ی اتباع خارجی در خاک ترکیه تعلق می گیرد .
  • پس از خرید یا اجاره ی ملک و دریافت اقامت می توان حساب بانکی باز کرد. ضمن افتتاح حساب بانکی باید یکی از قبض های آب، برق ، تلفن و یا گازی که به نام خود شخص و آدرس او باشد ارائه شود.

 

برای دیدن نمونه ویدئوهای آموزش زبان ترکی استانبولی در آپارات و یوتیوب  می‌توانید parvan academy را سرچ کنید یا روی لینک‌های همین سطر کلیک کنید.

برای مشاهده مقالات بیشتر بر روی لینک های مشخص شده کلیک کنید:

یادگیری زبان ترکی استانبولی، آزمون یوس ، زبان ترکی استانبولی ،اخذ اقامت ترکیه

 آموزش زبان ترکی استانبولی

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *