لوگو پروان آکادمی
پخش ویدیو

دوره آموزش ایلتس+

مخفف عبارات International English Language Testing System, یا IELTS  ، یک آزمون استاندارد بین المللی مهارت زبان انگلیسی برای زبان انگلیسی غیر بومی است. به طور مشترک توسط شورای بریتانیا ، IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English اداره می شود و در سال 1989 تاسیس شد. آیلتس یکی از آزمونهای مهم انگلیسی زبان در جهان است.
سطح پیشرفته
6 ساعت
10 جلسه
شامل 16 فایل

دوره آموزش ایلتس+

حق کپی ویدئو مجاز نمی باشد

مدرس دوره

دکتر حسین ثمودی

سطح دوره

سطح پیشرفته

مدت زمان دوره

6 ساعت

تعداد جلسات دوره

10 جلسه

ویدیو های رایگان محصول

قسمت های رایگان

3 Videos
Play Video
سر فصل های آموزشی

تیتر های مهم

دوره آموزش ایلتس+

آیلتس چیست ؟

مخفف عبارات International English Language Testing System, یا IELTS  ، یک آزمون استاندارد بین المللی مهارت زبان انگلیسی برای زبان انگلیسی غیر بومی است. به طور مشترک توسط شورای بریتانیا ، IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English اداره می شود و در سال 1989 تاسیس شد. آیلتس یکی از آزمونهای مهم انگلیسی زبان در جهان است.

آیلتس توسط اکثر موسسات دانشگاهی استرالیا ، انگلیس ، کانادا ، اروپا ، ایرلند و نیوزیلند ، بیش از 3000 موسسه دانشگاهی در ایالات متحده و سازمان های مختلف حرفه ای در سراسر جهان پذیرفته می شود.

نگاهی به تاریخچه ielts :

IELTS در سال 1980 توسط Cambridge English Assessment Language (آن زمان با نام UCLES شناخته می شد) توسط شورای بریتانیا راه اندازی شد. ،  از جمله اهداف برنامه ریزی این آزمون رشد در یادگیری زبان “ارتباطی” و “انگلیسی برای اهداف خاص” بود . مثل استفاده از زبان انگلیسی در “دنیای واقعی”.

در طی دهه 1980 تعداد داوطلبان آزمون (4000 نفر در سال 1981 به 10 هزار نفر در سال 1985 افزایش یافت) و در اجرای آزمون مشکلات عملی وجود داشت. در نتیجه ، پروژه تجدید نظر IELTS برای نظارت بر طراحی مجدد آزمون راه اندازی شد. به منظور مشارکت بین المللی در طراحی مجدد ، برنامه توسعه بین المللی دانشگاه ها و کالج های استرالیا (IDP) ، که اکنون به عنوان IDP شناخته می شود: آیلتس استرالیا ، برای ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج و شورای بریتانیا برای ایجاد همکاری بین المللی آیلتس که آزمون را ارائه می دهد ، پیوست. که امروزه با نام جدید خود را به دنیا معرفی کرده است.

آیلتس با سه تغییر اصلی در سال 1995 دوباره مورد تجدید نظر قرار گرفت تا اصلاح هایی که در ساختار آن وجود داشت رفع شود.

آیلتس چیست و چه کاربردی دارد ؟

آیلتس برای ارائه ارزیابی درست و منصفانه از مهارت زبان انگلیسی توسعه یافته است. سوالان آزمون توسط متخصصان زبان از استرالیا ، کانادا ، نیوزیلند ، انگلیس و ایالات متحده آمریکا تهیه شده است. این آزمون چهار بخش را شامل می شود: گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن

برای مهاجرت ، تحصیل و یا کار در کشورهای دیگر این ازمون برگزار میشود.

آیلتس زبان از چند نمره است ؟

 

آیلتس بهتر است یا تافل ؟

TOEFL به طور كلی مستلزم آن است كه در امتحان خود فقط از انگلیسی آمریكایی یا انگلیسی بریتانیا استفاده كنید و این دو را با هم مخلوط نكنید ، در حالی كه به نظر می رسد آیلتس كمی انعطاف پذیرتر است

TOEFL عمدتاً شامل سوالات چند گزینه ای است و آیلتس در شکل گیری س questionsالات تنوع بیشتری دارد و نیاز به پاسخ دادن است

آزمون آیلتس کوتاه تر از TOEFL است

بخش سخنرانی آیلتس بصورت حضوری با یک ممتحن انجام می شود

آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال به گونه ای طراحی شده اند که توانایی تفکیک کامل از داوطلب حرفه ای و مبتدی  را مشخص کند. نسخه آکادمیک برای شرکت کنندگانی میباشد که  می خواهند در سطح عالی در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کنند یا به دنبال ثبت نام حرفه ای هستند.آیلتس جنرال برای داوطلبانی میباشد که که می خواهند کار کنند ، آموزش ببینند ، در مدرسه متوسطه تحصیل کنند یا به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنند.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک :

تفاوت بین آیلتس آکادمیک  جنرال در محتوا ، زمینه و هدف میباشد و  همه ویژگی های دیگر ، مانند تخصیص زمان ، طول پاسخ های کتبی و گزارش امتیازات ، یکسان هستند.

ویژگی های آیلتس آکادمیک و جنرال :

آیلتس آکادمیک و آموزش عمومی هر دو دارای ویژگی های زیر است:

آیلتس توانایی گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت به زبان انگلیسی را آزمایش می کند.
ماژول صحبت کردن  جز اصلی آزمون آیلتس است. این به صورت مصاحبه یک به یک با یک ممتحن انجام می شود. که سطح آزمون دهنده را هنگام صحبت کردن ارزیابی میکند. جلسه سخنرانی برای نظارت و بازدید مجدد در صورت تجدیدنظر در برابر امتیاز داده شده ضبط می شود.
انواع مختلف لهجه ها و سبک های نوشتاری برای به حداقل رساندن تعصب زبانی در مواد آزمون ارائه شده است. لهجه ها در بخش گوش دادن به طور کلی 80 درصد انگلیسی ، استرالیایی ، نیوزلندی و 20 درصد (بیشتر آمریکایی) هستند.

از امتیازات باند برای هر مهارت فرعی زبان (گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و گفتن) استفاده می شود. مقیاس باند از 0  تا 9 (“کاربر متخصص”) است.

آیلتس جنرال سخت تره یا آکادمیک ؟

آیلتس دو آزمون ارائه می دهد: آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال . مطمئن نیستم کدوم رو بگیرم؟ ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید کدام آزمون متناسب با نیاز شماست.

مهمترین سوال برای داوطلبان آزمون آیلتس: تفاوت بین آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک چیست؟
بسیاری از افرادی که آیلتس را انجام می دهند مطمئن نیستند که کدام یک را انتخاب کنند ، یعنی سردرگمی پایان ناپذیر آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال .

اگر این کار را برای ورود به دانشگاه انگلیسی زبان یا ثبت نام حرفه ای انجام می دهید ، پس باید IELTS Academic را انتخاب کنید

اگر این کار را برای اهداف مهاجرت انجام می دهید ، پس باید IELTS General را انتخاب کنید.

در حال حاضر آیلتس آکادمیک سخت تر از آیلتس جنرال میباشد.

آیلتس و مهاجرت :

آیلتس به عنوان مدرک مهارت زبان انگلیسی برای تحصیل ، کار و مهاجرت در استرالیا ، کانادا ، نیوزلند و انگلیس پذیرفته شده است.

هر کشور شرایط آیلتس خاص خود را تعیین می کند که در زیر لیست کرده ایم. شرایط نمره نیز بسته به شرایط ویزا ، و مکانی که قصد تحصیل یا کار دارید متفاوت خواهد بود.

نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا

مدرک آیلتس برای اقامت دائم در استرالیا توسط وزارت امور داخلی پذیرفته می شود.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا 6 است.

آیلتس برای مهاجرت به کانادا :

اگر متقاضی ویزای کار ، به رسمیت شناختن حرفه ای یا اقامت دائم کانادا هستید ، احتمالاً ملزم به ارائه مدرکی در مورد مهارت زبان انگلیسی هستید.

برای مهاجرت به کانادا  توصیه می کنیم برای دریافت حداقل امتیاز با سازمان تماس بگیرید زیرا این امر بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود.

نمره آیلتس برای مهاجرت به نیوزلند :

برای مهاجرت به کشور نیوزلند برای اینکه تسلط خود  به زبان انگلیسی را ثابت کنید از شما مدرک آیلتس درخواست میکنند این شامل افراد مهاجر ، سرمایه گذار و کارآفرین و.. میباشد.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت نیوزیلند 6.5 است.

نمره آیلتس برای مهاجرت به انگلستان :

حداقل الزامات نمره آیلتس برای مهاجرت به انگلستان از 4 تا 7 متفاوت است.

بخش های آزمون آیلتس :

بخشهای لیسنینگ ، ریدینگ و رایتینک آیلتس همه در یک روز گرفته می شوند. می توانید تست گفتاری خود را در همان روز بخشهای دیگر یا حداکثر یک هفته قبل یا بعد انجام دهید.

آزمون لیسنینگ  آیلتس

در بخش گوش دادن به آزمون ، به چهار مونولوگ یا مکالمه ضبط شده گوش خواهید داد. این نوشتن پاسخ شما 30 دقیقه ، به علاوه 10 دقیقه طول می کشد.

آزمون ریدینگ آیلتس

بخش خواندن آزمون یک ساعت طول می کشد. این شامل سه قسمت خواندن طولانی با وظایف است. متن ارائه شده در کتابها ، مجلات و روزنامه ها با نمودارها و تصاویر احتمالاً موجود است.

آزمون رایتینگ آیلتس

در بخش نوشتن ، باید حداقل 150 کلمه را روی نمودار ، جدول یا نمودار داده شده بنویسید. سپس یک مقاله کوتاه کوتاه با حداقل 250 کلمه خواهید داشت.

آزمون اسپیکینگ آیلتس

این بخش نسبتاً کوتاه است و ممکن است فقط حدود 15 دقیقه طول بکشد. شما باید در مورد یک موضوع آشنا صحبت طولانی کنید ، و به سوالات پاسخ دهید. این بخش به صورت حضوری با یک ممتحن است که نمره شما را تعیین می کند.

آیلتس چند بار در سال برگزار می شود ؟

با توجه به رشد روز افزودن درخواست ها برای شرکت در این آزمون  ، آزمون آیلتس در سال 24 بار در تهران و 6 بار در شهرستان ها برگزار میشود و داوطلبین ساکن شهرستان دیگر نیاری به مراجعه به تهران را ندارند.

آیلتس از صفر تا صد :

اینکه گرفتن مدرک آیلتس چند سال طودل میکشد یکی از سوالات مهم زبان آموزان در ابتدای مسیر یادگیری میباشد اگر زبان آموزی قصد داشته باشد این زبان را از ابتدا تا گرفتن مدرک آیلتس در یک آموزشگاه بگذراند باید زمانی مابین 1ونیم تا 2 سال را درنظر داشته باشد استفاده از دوره های خصوصی و فشرده این زمان را کمتر میکند.

تفاوت آیلتس و تافل :

IELTS ، TOEFL ، SAT ، ACT و GRE پنج آزمون استاندارد برای دانش آموزان و زبان آموزان غیر بومی انگلیسی در بین صدها آزمون زبان انگلیسی در سراسر جهان هستند.

آیلتس توسط اکثر موسسات دانشگاهی آمریکایی ، استرالیایی ، انگلیسی ، کانادایی ، ایرلندی و نیوزلندی و بسیاری دیگر در سراسر جهان پذیرفته شده است. به ویژه ، استرالیا ، نیوزلند ، کانادا و انگلستان از نمرات آیلتس به عنوان اثبات شایستگی مهاجران احتمالی در زبان انگلیسی استفاده می کنند. به طور خاص ، آیلتس از انگلیسی بریتانیایی استفاده می کند و به طور کلی مورد استقبال انگلستان و موسسات کشورهای مشترک المنافع ، مانند نیوزلند و استرالیا است.

از طرف دیگر ، TOEFL توانایی شما در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را در محیط های دانشگاهی آزمایش می کند. تافل که توسط سازمان مستقر در ایالات متحده ،  اداره می شود ، از انگلیسی آمریکایی استفاده می کند. این مورد توسط بیش از هزاران موسسه در بسیاری از کشورها از جمله انگلستان ، ایالات متحده و استرالیا و همچنین 100 دانشگاه برتر جهان پذیرفته شده است. همچنین می تواند مولفه ای برای ویزای دانشجویی ، پس از تحصیل ، مهاجرت کاری و تجاری در استرالیا ، کانادا و نیوزلند را برآورده سازد.

4 مهارت ایلتس – 4 مهارت آزمون آیلتس :

همانطور که در ابتدا گفتیم آزمون آیلتس دارای چهار مهارت خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن میباشد که برای دریافت نمره بالا و قبولی در این آزمون باید هر 4 مهارت را درست بیاموزید و طریقه تست زدن در آزمون آیلتس را بدانید.در این پکیج آموزشی به شما راه حل ها و تکنیک های تست زنی در این آزمون را به شما اموزش میدهیم و این قول را به شما میدهیم با یادگیری این نکات میتوانید این امتحان را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نظرات دانشجویان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزش ایلتس+”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *