لوگو پروان آکادمی

آموزش کاربردی پیوسته نویسی زبان انگلیسی

پیوسته نویسی زبان انگلیسی نوعی سبک از دستخط است که به شما کمک می کند تا زبان انگلیسی را روان تر و سریع تر بنویسید. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام نوشتن لغات انگلیسی وقت زیادی را صرف کرده باشید. خط پیوسته نوعی سبک، از دستخط تحریری است که به شما کمک می کند تا تسلط بیشتری روی نوشتن حروف انگلیسی داشته باشید.

استفاده از دستخط پیوسته، از گذشته تاکنون خصوصا در بین وکلاء و پزشکان رواج زیادی داشته است. پیوسته نویسی به شما این امکان را می دهد که بدون برداشتن قلم از سطح کاغذ، به نوشتن خود ادامه دهید. اگر شما نیز به این نوع دستخط علاقه مند هستید و دوست دارید پیوسته نویسی زبان انگلیسی را یاد بگیرید، در این مقاله همراه ما باشید تا اصول و ترفند های نوشتن خط پیوسته و اهمیت آن را به شما آموزش دهیم.

پیوسته نویسی چیست؟

پیوسته نویسی چیست؟

خط پیوسته نوعی سبک به عنوان یک دستخط است که حروف به صورت متصل به هم بدون برداشتن قلم از سطح کاغذ نوشته می شود. منشا این خط به قبل از ظهور ماشین تحریر بر می گردد و در آن زمان به دستخط روان معروف بوده است. نام پیوسته نویسی از ریشه مداوم گرفته شده است و اگر به مفهوم آن توجه کنید متوجه می شوید که قلم شما در ابن نوع دستخط به صورت مداوم و بی وقفه روی صفحه کاغذ حرکت می کند.

از مزایای این دستخط علاوه بر زیبایی متن، می توان به نرم و روان نوشتن لغات انگلیسی و همچنین سریع تر نوشتن آن اشاره کرد. پیوسته نویسی در حقیقت جایگزینی برای خط ناپیوسته است که در آن حروف به صورت جداگانه نوشته می شود. در پیوسته نویسی زبان انگلیسی تمامی حروف پشت سر هم و به صورت متصل به هم نوشته می شوند. یکی از مهم ترین فواید نوشتن پیوسته زبان انگلیسی این است که به طور چشمگیری دستخط انگلیسی شما را بهبود می بخشد.

 

اهمیت پیوسته نویسی

اهمیت پیوسته نویسی

اگر شما نیز از فواید و مزایای پیوسته نویسی زبان انگلیسی مطلع شوید، بی شک از همین امروز شروع به یادگیری این نمونه دستخط می کنید. با پیوسته نویسی، شما به حروف شکل مخصوص می دهید. این نوع نوشتن یک تمرین عالی برای ذهن شما و افزایش دقت و توجه محسوب می شود. اینکه بتوانید یاد بگیرید تا به حروف انگلیسی شکل دهید نوعی ارتباط بین دست و واکنش های بصری شما اتفاق می افتد.

آموزش دادن پیوسته نویسی به دانش آموزان از همان ابتدا باعث می شود تا حروف انگلیسی را بهتر نوشته و بعد ها زمانی را صرف اصلاح دستخط خود نکنند. اگر بخواهیم به اهمیت پیوسته نویسی اشاره کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱-افزایش تمرکز در نوشتن

همانطور که می دانید هنگام پیوسته نویسی جریان نوشتاری به صورت پیوسته ادامه پیداکرده و قطع نمی شود؛ همین امر باعث می شود تا تمرکز شما هنگام نوشتن افزایش پیدا کند. هنگامی که شما به دفعات کمتری قلم خود را از روی کاغذ بردارید، با دقت بیشتری به نوشتن ادامه می دهید. تمرکز و توجه در پیوسته نویسی بسیار بالاتر از نوشتن خطوط ناپیوسته است. با شروع پیوسته نویسی، بعد از مدتی مشاهده می کنید که نرم تر و روان تر ازقبل حروف انگلیسی را می نویسید.

۲-جلوگیری از اشتباه نوشتن

حروف انگلیسی دارای یک سری حروف شبیه به هم است که کسانی که اولین بار با الفبای انگلیسی آشنا می شوند ممکن است این حروف را با یکدیگر اشتباه بگیرند. موقع نوشتن این حروف، ممکن است وارونه و یا به اشتباه نوشته شوند. با پیوسته نویسی درصد اشتباه نوشتن این حروف به شدت کاهش پیدا می کند. آموزش پیوسته نویسی برای افرادی که تازه با الفبای انگلیسی آشنا شده اند و یا دانش آموزانی که موقع نوشتن چنین حروفی دچار اشتباه می شوند بسیار مفید و کاربردی است.

بیشتر بخوانید: آموزش افعال وجهی در انگلیسی با توضیحات و مثال

۳- تند نویسی

یکی از مهم ترین مزایای پیوسته نویسی این است که می توانید بسیار سریع تر و تندتر از حالت معمول بنویسید. در پیوسته نویسی، تمامی حروف متصل به هم نوشته می شوند و دیگر احتیاجی به برداشتن قلم یا خودکار به طور مرتب از روی سطح کاغذ نیست؛ همین امر باعث کاهش زمان نوشتن می شود. با آموزش پیوسته نویسی به دانش آموزان، سرعت نوشتن و یادگیری اطلاعات را به آن ها آموزش می دهیم.

۴- افزایش مهارت حرکتی

پیوسته نویسی نه تنها موجب می شود که دستخط انگلیسی زیبایی داشته باشید، بلکه باعث افزایش مهارت حرکتی شما نیز می شود. با نوشتن پیوسته نویسی به صورت منظم، مهارت های حرکتی و کنترل قلم و خودکار شما افزایش پیدا می کند؛ همچنین باعث می شود تا حروف را با سرعت بیشتری تشخیص دهید. با نوشتن به صورت پیوسته، عضلات دست شما قوی و ارتباط بین چشم و دست های شما افزایش پیدا می کند.

قوانین و ترفند های پیوسته نویسی

قوانین و ترفند های پیوسته نویسی

شاید شما فکر کنید که پیوسته نویسی نوعی سبک نوشتن است که به راحتی می توانید بدون آموزش دیدن این سبک را یاد بگیرید. اما باید بگوییم، آموزش این سبک نوشتاری، باید با اصول اولیه شروع شود. در پیوسته نویسی قوانینی وجود دارد که در صورت رعایت کردن می توانید به راحتی به صورت پیوسته، حروف انگلیسی را به صورت نرم و روان بنویسید. نکات و ترفند های زیادی نیز در این نوع نوشتن موجود است که یادگیری را برای شما راحت تر می کند. از سری قوانین پیوسته نویسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حروف های مشابه در پیوسته نویسی باید هم ارتفاع همدیگر باشند.
  • برای نوشتن حروف کوچک باید از بالا شروع به نوشتن کنید.
  • برای خوش فرم نوشتن پیوسته نویسی باید با استفاده از بیضی و خطوط موازی شروع به نوشتن کنید.
  • خطوط رو به پایین حروف همگی باید به صورت موازی نوشته شوند.

بیشتر بخوانید: زندگیم به انگلیسی چطور نوشته می شود؟

از سری نکات و ترفند های این سبک می توان به این مورد اشاره کرد که در ابتدا باید نوشتن پیوسته نویسی را از حروف کوچک شروع کنید. به این ترتیب یاد می‌گیرید که حروف را به صورت پیوسته و زیبا بنویسید. نوشتن حروف کوچک را می توانید با ترتیب زیر شروع کنید.

1- c, a, d, g, q

2- i, t, p, u, w, j

3- e, l, f, h

4- k, r, s

5-b, o, v

6-m, n, y, x, z

ترتیب نوشتن این حروف کوچک توسط کارشناسان توصیه شده است و نوشتن با این ترتیب می تواند باعث شکل گیری دستخط عادی به صورت پیوسته شود. پس پیشنهاد می شود تا آموزش را از حروف کوچک و با ترتیب ارائه شده آغاز کنید.

 

۳ ترفند اصلی برای یادگیری پیوسته نویسی

۳ ترفند اصلی برای یادگیری پیوسته نویسی

شاید در ابتدا با شروع پیوسته نویسی، این سبک از نوشتن برای شما بسیار سخت و مشکل به نظر برسد. اما باید به شما این نوید را بدهیم که با رعایت کردن این سه ترفند، به راحتی می توانید به صورت پیوسته حروف زبان انگلیسی را نوشته و از نرم و روان نوشتن خود لذت ببرید.

۱-تقویت مهارت حرکتی ظریف

یکی از اصلی ترین نکات برای نوشتن پیوسته نویسی و داشتن یک دستخط زیبا، تقویت مهارت حرکات ظریف است. این مهارت با رنگ آمیزی، خیاطی و انجام کارهای دستی افزایش پیدا می کند. با افزایش این مهارت، شما می توانید سریع تر پیوسته نویسی را آموزش دیده و شروع به نوشتن کنید.

۲- آموزش

وقتی به فکر یادگیری پیوسته نویسی می افتید باید در قدم اول کنترل مداد یا خودکار و نحوه شکل گیری حروف را آموزش ببینید. یادگیری تکنیک ها و ترفند های این دستخط، به شما کمک می کند تا سریع تر به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. تمرین کردن بدون دیدن آموزش یک راه غلط برای نوشتن به صورت پیوسته است.

شما باید ابتدا به صورت اصولی این دستخط را یاد گرفته، زاویه نگه داشتن مداد یا خودکار را در دست و نحوه حرکت دادن آن را درست یاد بگیرید. پیشنهاد می کنیم دیدن آموزش را تکرار کنید تا قوائد و اصول این دستخط را کاملا به ذهن بسپارید.

بیشتر بخوانید: زبان انگلیسی چیست و یاد گرفتن آن چه تأثیری در زندگی ما دارد؟

۳- تمرین کردن

یکی از بهترین راه های یادگیری پیوسته نویسی زبان انگلیسی، تمرین کردن است. بعد از آموزش دیدن اصول و ترفند های پیوسته نویسی، تنها تمرین کردن مداوم باعث می شود تا شما بتوانید سریع تر و روان تر بنویسید. برای تمرین کردن می توانید از برگه های مخصوص پیوسته نویسی استفاده کنید. شما می توانید از حروف پیوسته نویسی پرینت بگیرید و هنگام نوشتن، این برگه ها را روبروی خود قرار داده و به صورت صحیح، نوشتن آن را تمرین کنید.

سخن پایانی

پیوسته نویسی نوعی دستخط و سبک تحریری است که منشا آن به زمان های قدیم بر می گردد. امروزه پیوسته نوشتن حروف انگلیسی بسیار پرطرفدار و دارای مزیت های فراوانی است. پیوسته نویسی یک بازی سرگرم کننده است که دستخط شما را زیبا و باعث مرتب شدن شکل نوشتاری شما می شود.

به طور کلی این نوع نوشتن یک تمرین عالی ذهنی است که مهارت حرکتی را افزایش و عضلات دست ها را تقویت می کند. در این مقاله در خصوص پیوسته نویسی زبان انگلیسی و اهمیت آموزش دیدن آن مطالبی را ارائه کردیم و همچنین نکات و ترفند های یادگیری سریع تر این سبک نوشتن را نیز به شما آموزش دادیم. امیدواریم با ارائه این مقاله گامی در جهت آموزش بهتر پیوسته نویسی برداشته و به سوالات احتمالی شما پاسخ داده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *