لوگو پروان آکادمی

 

چگونه امتحان لیسنینگ را خوب بدهیم ؟

آزمون لیسنینگ آیلتس

لیسنینگ آیلتس – چگونه نمره بالایی کسب کنیم ؟
برای آزمون آیلتس درس می خوانید؟ نکات و استراتژی های برتر برای کسب نمره بالا در بخش لیسنیگ  آیلتس را بیاموزید. من به صدها دانش آموز در گذراندن امتحان آیلتس کمک کرده ام و می دانم دانش آموزان کجا نمره می گیرند. من می خواهم تجربه خود را به اشتراک بگذارم و به شما اطلاع دهم که چگونه می توانید نمره خود را در این آزمون به طرز چشمگیری افزایش دهید. با استفاده از این ترفندهای آیلتس ، پیشرفت فوری در آزمون های تمرینی آیلتس خود را مشاهده خواهید کرد.  آزمون لیسنیگ    برای آیلتس آکادمیک و جنرال باهم تفاوتی ندارد من میخواهم وقتی برای انجام امتحان به مرکز آزمون آیلتس مراجعه می کنید اعتماد به نفس داشته باشید.

آزمون لیسنیگ آیلتس چیست؟ لیسنینگ آیلتس چگونه است ؟

مدت زمان آزمون لیسنیگ 30 دقیقه است و شامل چهار بخش است. همچنین 10 دقیقه زمان اضافی به شما داده می شود تا پاسخ ها را به پاسخ نامه منتقل کنید. مهم است که به دستورالعمل های داده شده قبل از هر بخش از آزمون با دقت گوش دهید. در مجموع 40 سوال وجود دارد و هر سوال دارای یک نمره است. قرار است در هنگام آزمون در برگه سوالات پاسخ دهید و سپس پاسخ ها را در پایان آزمون به برگه پاسخ منتقل کنید.

بخش 1 – این مکالمه بین دو نفر است که ممکن است در زندگی روزمره انجام شود.

بخش 2 – این یک مونولوگ است که در زمینه اجتماعی روزمره تنظیم شده است

بخش 3 – این مکالمه بین حداکثر چهار نفر در زمینه آموزش یا آموزش است

بخش 4 – این یک مونولوگ در مورد یک موضوع دانشگاهی است

نکاتی برای شرکت در آزمون آیلتس :

اول از همه مهم است که در طول امتحان آرامش داشته باشید و تمرکز خود را حفظ کنید.

در ابتدای هر بخش ، سوالات پرسشی را قبل از شروع ضبط بخوانید. سپس می دانید چه سوالاتی پرسیده می شود و می توانید به راحتی پاسخ ها را تشخیص دهید.

همیشه با دقت گوش دهید و تمرکز خود را در طول آزمون حفظ کنید.

اگر در گرفتن پاسخ های یک بخش چندان موفق نبودید ، به آن فکر نکنید. برای قسمت بعدی آماده شوید و تمرکز داشته باشید.

 

پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس :

پادکست ها همچنین یک منبع عالی هستند. آنها می توانند تا 2 دقیقه دوام بیاورند یا یک ساعت یا بیشتر ادامه پیدا کنند. آنها همچنین طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهند ، بنابراین به راحتی می توانید در زمان موجود چیزهای جالبی برای گوش دادن پیدا کنید.

بهترین بستر برای جستجوی پادکست ها Stitcher است.

هر روز به زبان انگلیسی گوش دهید

آزمون لیسنینگ  برای بررسی میزان درک شما از زبان انگلیسی صحبت شده طراحی شده است. بنابراین ، واضح ترین راه برای تقویت مهارت گوش دادن این است که به زبان انگلیسی زیادی که صحبت می شود گوش دهید. اما به چه چیزی باید گوش داد؟

هر آنچه را که به صورت رایگان نیاز دارید به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد. این که آیا می توانید فقط چند دقیقه برای گوش دادن وقت بگذارید یا یک ساعت مطالعه برنامه ریزی کنید ، مطالب زیادی وجود دارد که می توانید در چند ثانیه به آنها دسترسی پیدا کنید.

به طیف وسیعی از موارد گوش دهید. این آزمون شامل دو مونولوگ (یک نفر صحبت کننده) و دو مکالمه خواهد بود ، بنابراین شما باید گوش دادن به هر دو را تمرین کنید.

منابع لیسنیگ آیلتس :

کانال های خبری آنلاین ایده آل هستند زیرا پخش اخبار ترکیب خوبی از گزارش ها و مکالمات است. برای همه قسمت های آزمون آیلتس ، BBC News را به عنوان بهترین کانال خبری برای هماهنگی توصیه می کنم.

با این حال ، برای آزمون Listening ، به اخبار کشورهای مختلف انگلیسی زبان (انگلستان ، ایرلند ، ایالات متحده ، کانادا ، نیوزلند ، استرالیا و آفریقای جنوبی) گوش دهید تا با درک لهجه های مختلف عادت کنید.

گفتگوهای TED به همان اندازه مفید هستند. اینها سخنرانی های آنلاین هستند ، اغلب بسیار کوتاه هستند و برای تمرین گوش دادن به مونولوگ ها مناسب هستند. باز هم ، گستره موضوعات بسیار زیاد است.

این پیوند را در صفحه منو با صدها موضوع ذکر شده دنبال کنید: مباحث TED Talk

سپس خود YouTube وجود دارد ، با میلیون ها ویدئو از موضوعات جدی گرفته تا سرگرمی های سبک. این یک منبع ارزشمند است که به شما در آماده شدن برای امتحان کمک می کند.

رادیو آنلاین یکی از بهترین منابع برای مصاحبه است ، بنابراین ، هنگامی که می خواهید گوش دادن به مکالمات را تمرین کنید ، با یک ایستگاه خوب سازگار شوید.

اگر هر روز به چیزی گوش دهید ، در حالت ایده آل حداقل 10-15 دقیقه ، مهارت های لیسنینگ شما به تدریج بهبود می یابد.

نکاتی برای کسب نمره بالاتر در آزمون لیسنینگ  آیلتس

برخی از دانش آموزان آزمون لیسنیگ  را یک چالش می دانند. مهم نیست که چقدر مسلط باشید اگر مهارت درک محتوا را نداریدن ممکن است نمرات این قسمت را از دست بدهید. برخی از دانش آموزان شنوندگان خوبی نیستند یا ممکن است تمرکز خود را در چند ثانیه از دست بدهند ، اما گوش دادن مهارتی است که می توان آن را بهبود بخشید. بنابراین ، این مقاله برای شما در نمره گذاری یک گروه بالاتر برای آزمون لیسنینگ  مفید خواهد بود.

 

چگونه برای امتحان لیسنینگ اماده شویم ؟

چگونه خود را برای آزمون آماده کنیم؟

موثرترین روش آمادگی برای آزمون تمرین رونویسی آنچه می شنوید است. به چند فایل ضبط شده گوش دهید و متن کامل را بنویسید. این به شما کمک می کند تا مهارت گوش دادن خود را تقویت کنید.

تا آنجا که ممکن است تست های قبلی را تمرین کنید.

وقتی آزمونهای آزمایشی را انجام می دهید ، پاسخهای خود را با پاسخهای رسمی داده شده بررسی کنید. اشتباهاتی را که مرتکب شده اید ، علامت گذاری کنید و تجزیه و تحلیل کنید که چه چیزی باعث اشتباه شما شده است.

بارها و بارها به قسمت های دشوار گوش دهید و سطح مهارت گوش دادن خود را درک کنید و برای بهبود آن اقدام کنید.

اگر بتوانید به طور کامل تمرکز کنید و تکالیف خود را قبل از امتحان انجام دهید ، آزمون لیسنینگ در واقع یک عنصر نسبتاً آسانتر است ، زیرا هیچ مسأله گرامری وجود ندارد که باید در مورد آن اذیت شوید. اگر پاسخ صحیح را بفهمید ، به شما نمره می دهند. پس موفق باشید و امیدواریم از این آزمون لذت ببرید.

تمرین آزمون لیسنینگ آیلتس :

چگونه مهارت های گوش دادن آیلتس را تقویت کنیم ؟

تست های عملی کامل

توصیه می کنیم  از آزمون های رسمی برای تمرین امتحان استفاده کنید زیرا فقط اینها به طور کامل مقاله امتحانی واقعی را که در روز امتحان خود می گذرانید  تکرار می کنند. چندین نسخه بصورت آنلاین رایگان موجود است و من سه مورد را در وب سایت قرار دادم.

بهترین کتاب برای آزمون لیسنینگ آیلتس :

آمادگی برای آزمون آیلتس گاهی اوقات سخت به نظر می رسد ، اما تا زمانی که صبوری ، تمایل به یادگیری و عزم راسخ داشته باشید این کار خود را به خوبی انجام خواهید داد. یک چیز دیگر که برای موفقیت نیاز دارید استفاده از کتابهای مقدماتی میباشد ! این کتابها به شما کمک می کند مطالب مورد بحث در آزمون را بهتر بشناسید ، نمره بالایی کسب کنید و از دیگران رتبه بهتری کسب کنید.

با وجود گزینه های بسیار زیاد ، ما لیستی از پنج کتاب آماده سازی برتر آیلتس را جمع آوری کردیم. این لیست بدون ترتیب خاصی است ، ممکن است یکی از  این کتاب ها برای شما مناسب و برای فرد دیگر کتاب دیگری مناسب باشد .

  1.  Barron’s IELTS Superpack

  2.  The Official Cambridge Guide to IELTS
  3.  Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers with Audio
  4. Official IELTS Practice Materials
  5. Road to IELTS

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *