لوگو پروان آکادمی

 

زبان آلمانی

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان عزیز پروانی. قصد داریم که در این نوشتار، شما را با زبان آلمانی آشنا کنیم. و در مورد دلایل مختلفی که مهاجرت به این کشور و آموزش زبان آلمانی را در اولویت قرار می‌دهد با شما عزیزان صحبت کنیم.

تاریخچه زبان آلمانی

زبان آلمانی (Deutsch) یک زبان اروپاییست که بیشتر در مناطق مرکزی اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان به طور گسترده و به صورت رسمی در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، بخش های شمالی ایتالیا و لیختن اشتاین تکلم می شود. این زبان همچنین یکی از زبان های رسمی در کشورهای لوکزامبورگ و بلژیک است. اما اکثریت به این زبان صحبت نمی‌کنند. آلمانی از نظر ریشه شباهت  زیادی با زبان های انگلیسی و هلندی دارد.

زبان آلمانی یکی از زبان های اصلی جهان و زبان مادری بیش از 95 میلیون نفر در سراسر جهان است. زبان آلمانی گسترده ترین زبان مادری در اتحادیه اروپا و همچنین سومین زبان آموزش داده شده در ایالات متحده (بعد از اسپانیایی و فرانسوی) و اتحادیه اروپا (بعد از انگلیسی و فرانسه) است. زبان آلمانی دومین زبان علمی جهان نیز به سبب تعداد مقالات نوشته شده و سومین زبان رایج در محیط اینترنت (بعد از انگلیسی و روسی) به شمار می رود.

در نقشه زیر، در کشورهایی که با رنگ سرخ مشخص شده‌اند .زبان اصلی یا زبان مکمل رسمی آنان زبان آلمانی است. مناطق صورتی رنگ هم، جزو زبان‌های اقلیت شناخته می‌شود.

 

درجه سختی زبان آلمانی

این موضوع تا حد زیادی به وضعیت فعلی دانش شما وابسته است. اگر سطح زبان انگلیسی شما خوب باشد خیلی راحت‌تر می‌توانید این زبان را یاد بگیرید. در مورد درجه سختی این زبان نسبت به زبان‌های دیگر می توان گفت آلمانی زبان سختی نیست. کلمات همان‌طور که نوشته می‌شوند خوانده می‌شوند. البته ساختار گرامری زبان آلمانی از انگلیسی تا حدی پیچیده تر است اما زمانی این ساختار را فرا بگیرید راحت تر می‌توانید با این زبان کنار بیایید.

دلایل یادگیری زبان فرانسه

دلایل مختلفی برای یاد گیری زبان آلمانی وجود دارد که در زیر به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت:

1. برتری فاحش اقتصادی آلمان بین کشورهای اروپایی

جای هیچگونه تردیدی نیست که هر جا صحبت از اقتصاد اروپا می‌شود نام اقتصاد بزرگ و قدرتمند آلمان می‌درخشد. اقتصاد آلمان بسیار پیشرفته و صادرات محور است. رنکینگ GDP (شاخص درآمد ناشی از تولید ناخالص داخلی) در سال 2020 به روشنی نشان دهنده برتری فاحش اقتصاد آلمان در بین سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپایی است.

 

بنابراین متخصصانی که مسلط به زبان آلمانی باشند موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی در این کشور کسب خواهند کرد. پس برای افراد متخصص و جویای کاری که قصد مهاجرت دارند، آلمان یکی از بهترین کشورهاست.

2. هزینه زندگی پایین

هزینه پایین زندگی در آلمان بخصوص برای دانشجویان و کارگران از دلایل مهم برای مهاجرت محسوب می گردد. باید اذعان کرد که هزینه زندگی در آلمان نسبت به کشورهایی چون انگلیس یا ایالات متحده ارزان‌تر و مقرون به صرفه است. میانگین هزینه زندگی به‌صورت ماهیانه  در کشور آلمان، حدود €850 (یورو) و در سال حدود €10,200 (یورو) است. گرانترین بخش هزینه زندگی در این کشور به هزینه اجاره خانه بر می‌گردد. هزینه اجاره یک آپارتمان تک خواب در حومه شهری آلمان حدود 539€ (یورو) می باشد. در جدول زیر میزان هزینه ها به‌صورت میانگین ماهیانه در سال2020 آورده شده است.

 

3. اقتصاد مطلوب و نرخ بیکاری بسیار پایین

اقتصاد سالم و با ثبات آلمان بدین معنی است که این کشور فرصت های شغلی زیادی را در بخش خصوصی ایجاد می کند. نرخ بیکاری از بحران مالی 2008 تا کنون به طور چشمگیری در حال کاهش است و در نوامبر سال 2018 به میزان 3.3% کاهش یافته است. پیش بینی دولت برای سال 2030 نشان می دهد که این روند همچنان ادامه دارد و افراد ماهر در حرفه های بهداشت، پزشکی، مدیریت و زمینه های مرتبط می توانند در این کشور درآمد بسیار بالایی داشته باشند.

در این کشور، بیکاری از زمان بحران 2008 مادام در حال کاهش بوده است. آلمان پس از سوئد رتبه دوم اشتغال در اتحادیه اروپا را داراست. امسال نرخ بیکاری آلمان زیر 5% است. طبق محاسبات موقت اداره آماری فدرال، تقریباً 45 میلیون نفر مقیم آلمان در ژانویه سال 2020 در این کشور مشغول به کار بودند. که در مقایسه با ژانویه سال 2019، تعداد شاغلین حدود 238.000 نفر افزایش یافته است. با نگاهی به جدول زیر می توان با شرایط کار در آلمان 2020 آشنا شد:

 

با این اوصاف پر واضح است فراگرفتن زبان آلمانی و مهاجرت به این کشور یکی از بهترین انتخاب های متخصصان و دوستداران مهاجرت به یک کشور خارجی می‌باشد.

4. بیمه سلامت

یکی از موضوعات بسیار مهمی که قبل از سفر به آلمان بهتر است بدانید این است که بیمه سلامت در آلمان اجباری است. و طبق این قانون اجباری بدون توجه به وضعیت اقامت یا درآمدتان، از همان روز اول ورودتان به آلمان باید بیمه شوید. لازم به ذکر است که در کشور آلمان دو نوع بیمه سلامت وجود دارد که شامل بیمه سلامت دولتی و خصوصی است. بدلیل ارزان‌تر بودن بیمه سلامت دولتی اغلب مهاجران خارجی از این نوع بیمه استقبال می‌کنند. که چیزی در حدود 70€ تا €80 (یورو) می باشد. بنابراین بیمه سلامت اجباری اما ارزان دولت آلمان را می توان یکی از مزایای بی‌نظیر سفر به آلمان و فراگیری زبان آلمانی دانست.

5. تحصیلات رایگان

یکی از دلایل اصلی برای مهاجرت به آلمان تحصیل رایگان در این کشور است. از وقتی که دولت آلمان برنامه خود برای حذف شهریه های دانشگاهی هم در مورد دانشجویان بومی و  دانشجویان بین المللی اعلام کرد، بسیاری از متقاضیان خارجی برای تحصیل به این کشور مهاجرت کردند. به طوری که هم اکنون نیز درخواست برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در صدر اولویت دانشجویان خارجی بالاخص دانشجویان ایرانی قرار دارد.

با وجود رایگان بودن تحصیلات عالی در آلمان، شما باید هزینه ای بابت ثبت نام و پذیرش در حدود €250 (یورو) در هر ترم پرداخت نمائید. هزینه دیگری به نام بلیط ترم یا Semesterticket نیز در آلمان وجود دارد. که هدف از آن پوشش مخارج ایاب و ذهاب شما در طول تحصیلتان در کشور آلمان می باشد. در نهایت قابل ذکر است که اغلب دانشگاه های آلمان از نوع دولتی و رایگان بوده و معدودی از دانشگاه‌ها خصوصی می‌باشد که شهریه سالانه آن‌ها به بیش از 20000€ (یورو) می رسد. مخصوصا این دلیل، از دلایل اصلی یادگیری زبان آلمانی و مهاجرت به این کشور می‌باشد.

6. جذابیت های گردشگری آلمان

کشور آلمان با داشتن جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی زیاد یکی از جذاب ترین کشورها در قاره اروپا می‌باشد. و بدین خاطر یکی از مقاصد اصلی گردشگران خارجی است. نوی شوان شتین در باواریا ( قلعه باستانی بالای تپه)، میدان مارین پلاتز یا میدان مرکزی، دروازه براندنبورگ که مهمترین یادمان تاریخی در مرکز شهر برلین می‌باشد، رایشس تاگ ساختمان مجلس ملی آلمان از جمله مناطق گردشگری این کشور می‌باشند.

 

دلایل ذکر شده در بالا تنها چند دلیل از مزایای متعدد مهاجرت به آلمان می‌باشند که لزوم یادگیری زبان آلمانی را هر چه بیشتر مشخص می‌کنند.

برای آشنایی با روش‌های مختلف یادگیری زبان آلمانی و آشنایی با کتب آموزشی مختلف زبان آلمانی مقالات بعدی ما را حتما بخوانید.

پکیج آموزش زبان ترکی استانبولی

در نظر داشته باشید که مجموعه آکادمی پروان، اقدام به تولید و انتشار ویدئوهای آموزش زبان ترکی استانبولی نموده است. افرادی که به هر دلیلی تمایل به شرکت در کلاس‌های حضوری و آنلاین ندارند می‌توانند از این مجموعه آموزشی بی نظیر که شامل 50 ساعت آموزش ویدئویی زبان ترکی استانبولی استفاده کنند. با خرید این پکیج جادویی، استاد را به منزل ببرید و از آموزش، لذت ببرید. برای خرید، اینجا کلیک کنید

راه‌های ارتباطی و ثبت سفارش

از طریق وبسایت ما: www.parvanacademy.ir

از طریق جیمیل ما: parvanacademy@gmail.com

یا از طریق تماس با شماره: 02634405609

یا از طریق شماره تلگرامی: 09213584161

برای دیدن نمونه ویدئوهای آموزش زبان ترکی استانبولی در آپارات و یوتیوب  می‌توانید parvan academy را سرچ کنید یا روی لینک‌های همین سطر کلیک کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][us_grid orderby=”rand” columns=”1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_grid post_type=”download” orderby=”rand” columns=”5″][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *