لوگو پروان آکادمی

آزمون آیلتس چیست ؟

Ielts مخفف The International English Language Testing System  میباشد که برای کمک به شما در کار ، تحصیل یا مهاجرت به کشوری که انگلیسی زبان اصلی است ، طراحی شده است. این شامل کشورهایی مانند استرالیا ، کانادا ، نیوزیلند ، انگلیس و ایالات متحده است.

توانایی شما در گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت به زبان انگلیسی در طول آزمون ارزیابی می شود. آیلتس در مقیاس 1-9 درجه بندی می شود.

آیلتس به طور مشترک توسط شورای بریتانیا ، IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English طراحی شده است.

لیسنینگ آیلتس :

آزمون Listening هم برای آزمون آیلتس آکادمیک و هم برای آزمون جنرال یکسان است. شما باید پس از شنیدن 4 مکالمه به صورت ضبط شده به 40 سوال پاسخ دهید. که این مکالمه های ضبط شده  ترکیبی از مونولوگ و مکالمه از طیف وسیعی از بومیان است و هر ضبط را فقط یک بار خواهید شنید.

ضبط 1 مکالمه بین دو نفر در یک زمینه اجتماعی روزمره تنظیم شده است.

ضبط 2 یک مونولوگ در یک زمینه اجتماعی روزمره ، به عنوان مثال. سخنرانی در مورد امکانات محلی.

ضبط 3 مکالمه بین حداکثر چهار نفر در یک زمینه آموزشی یا آموزشی ، به عنوان مثال یک معلم دانشگاه و دانشجویی که درمورد یک تکلیف بحث می کنند.

ضبط 4 یک مونولوگ در یک موضوع دانشگاهی ، به عنوان مثال یک سخنرانی دانشگاه

دانلود نمونه لیسنینگ آیلتس همراه با متن :

ضبط شماره 1 :نمونه مکالمه در یک هتل

دانلود متن ضبط شماره 1

ضبط شماره 2 :مکالمه بین 2 تا 4 نفر – موضوع آموزشی و دانشگاهی

دانلود متن ضبط شماره 2

ضبط شماره 3 : نمونه مکالمه مثل ارائه پروژه دانشجویی

دانلود متن ضبط شماره 3

سوالات لیسنیگ آیلتس :

  • چند انتخابی
  • تطبیق دادن
  • نام گذاری نقشه یا دیاگرام
  • تکمیل فرم  ، جدول ، فلوچارت ، یادداشت و..
  • تکمیل جملات
  • پرسش با پاسخ های کوتاه

محاسبه امتیاز لیسنیگ آیلتس :

نمره دهی لیسنینگ آیلتس جنرال و لیسنینگ آیلتس آکادمیک باهم تفاوتی ندارد و به صورت زیر محاسبه میشود.یعنی اگر شما به 40 سوال پاسخ درست دهید نمره کامل 9 را میگیرید.و هرچه تعداد سوال کمتری جواب دهید امتیاز شما کسر خواهد شد.

امتیاز listening ielts
9 40
8.5 38-39
8 35-37
7.5 33-34
7 30-32
6.5 27-29
6 23-26
5.5 20-22
5 16-19
4.5 14-15
4 13-12

آزمون مهارت شنیداری یا Listening در آیلتس :

تست Listening 30 دقیقه طول می کشد (به علاوه 10 دقیقه زمان انتقال پاسخ ها به پاسخ نامه) و چهار ضبط جداگانه را پوشش می دهد. آزمون Listening برای هر دو آزمون آکادمیک و آموزش عمومی یکسان است.

مهارت هایی که در این قسمت بررسی میشود :

  • یک ایده اصلی
  • درک اطلاعاتی خاص
  • شناخت نظرات، نگرش و هدف گوینده
  • توانایی دنبال کردن بحث

امتحان لیسنینگ ایلتس :

این ازمون اولین مرحله ی آزمون ایلتس میباشد که در این قسمت مهارت شنیداری شما سنجیده میشود.

آزمون آیلتس به چه دردی میخوره ؟

اگر می خواهید در یک کشور انگلیسی زبان کار کنید ، زندگی کنید یا تحصیل کنید ، پس باید بتوانید سطح بالایی از توانایی زبان انگلیسی را نشان دهید.

انگلیسی با 379 میلیون سخنران در سراسر جهان سومین زبان مکالمه در جهان است.

توانایی برقراری ارتباط به زبان مادری کشوری که می خواهید در آن کار یا تحصیل کنید ، دارای مزایای گسترده ای است. این امر همچنین برای فرصت های شغلی و همچنین ادغام در جامعه ضروری است.

IELTS محبوب ترین آزمون برای کسانی است که قصد مهاجرت به استرالیا ، کانادا ، نیوزیلند و انگلیس را دارند. توسط بیش از 11000 کارفرما ، دانشگاه ، مدرسه و نهاد مهاجرت از جمله 3400 موسسه در ایالات متحده آمریکا در سطح جهانی شناخته شده است.

تقویت لیسنینگ آیلتس ، نکات لیسنینگ آیلتس

چگونه لیسنینگ آیلتس را تقویت کنیم ؟

1.همانطور که می دانید ، همه آزمون های لیسنینگ  آیلتس قالب یکسانی دارند. زمان آنها سی دقیقه است. آزمونهای آکادمیک و عمومی دقیقاً یکسان است. آزمون و موضوعات ان را بشناسید

2. شما فقط یکبار گوش می دهید.

شبیه زندگی واقعی است شما فقط یک فرصت برای گوش دادن دارید. بسیاری از ما دوست داریم دوباره بشنویم ، اما آیلتس چنین امکانی را به شما نمی دهد. در اینجا چند نکته برای عملکرد خوب تنها با یک گوش دادن وجود دارد:

هنگامی که تمرینات آزمایشی را انجام می دهید ، فقط یکبار گوش دهید. عادت کنید.
سعی کنید نقاط ضعف گوش دادن خود را شناسایی کرده و بر روی بهبود آن زمینه ها کار کنید.
در برگه سوال ، زیر کلمات کلیدی خط بکشید. برای گوش دادن به آن کلمات  مترادف آنها آماده شوید.
انواع مختلف موقعیت های گوش دادن (سخنرانی ها ، گفتگوها ، چت و غیره …) را تمرین کنید.

3. علایق خود را دنبال کنید

هنگام تمرین ، موضوعات جالب که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید. اگر عاشق تنیس حرفه ای هستید به پادکست های مربوط به تنیس حرفه ای گوش دهید. اگر عاشق تاریخ روم هستید ، به داستانهای مربوط به تاریخ روم گوش دهید. معروف است که ما به چیزهایی که علاقه مند هستیم بهتر گوش می دهیم و از شنیدن آنها لذت می بریم. اگر واقعاً می خواهید به خود انگیزه دهید و از هر تمرین گوش دادن بهترین نتیجه را بگیرید ، این روش را امتحان کنید. حتی ممکن است از انجام آن لذت ببرید!

4. ویس یا صدای تمرینی را گوش بدهید سپس با صدای بلند بخوانید: پس از بلند خواندن ، به صدا گوش دهید. چقدر دقیق بودی؟ آیا شما مانند گوینده (ها) صدا داشتید؟
گوش دهید و بخوانید: هنگام گوش دادن متن را دنبال کنید. این امر به شما در ارتباط با تلفظ و درک کلمات کلیدی ارتباط قوی می دهد. توجه کنید که چگونه کلمات کلیدی واضح تر و بلندتر تلفظ می شوند.

5. مترادف

احتمالاً می دانید که مترادف در همه قسمت های امتحان مهم است. در امتحان گفتاری و نوشتاری ، باید نشان دهید که چگونه از مترادف استفاده کنید. در امتحان خواندن و شنیدن ، بسیاری از سوالات از مترادف در سوالات استفاده می کنند.

6. زبان انگلیسی فقط یک آزمون نیست این یک زبان است. آیلتس دانش و مهارت شما در این زبان را مورد آزمایش قرار می دهد. یکی از بهترین راه ها برای یادگیری خوب زبان و موفقیت در آزمون استفاده از زبان انگلیسی در زندگی واقعی است. هر روز که مکالمه ای ندارید یک فرصت از دست رفته است. بنابراین شانس بعدی شما این است که … چت ، پیامک ، تماس ، ایمیل ، بحث ، و …به زبان انگلیسی داشته باشید!

7. پاسخ سوالات را دوبار بررسی کنید

اشتباهات کوچک می توانند بزرگ شمرده شوند. چند اشتباه کوچک می تواند تفاوت بین نمره 5.5 و 6 باشد.

8. به انگلیسی فکر کنید

بسیاری از متخصصان زبان در مورد یک قانون کلیدی توافق دارند. تفکر به یک زبان خاص به شما کمک می کند تا آن زبان را بیاموزید. بسیاری از دانشجویان انگلیسی اغلب سعی می کنند همه چیز را در ذهن خود ترجمه کنند.آن را انجام ندهید

ترجمه دو مشکل اساسی دارد. اول ، کندتر است. دوم ، شما زبان خود را به خاطر می آورید و انگلیسی را فراموش می کنید.

در امتحان شنیداری وقت ترجمه ندارید. همچنین ، باید کلمات کلیدی انگلیسی را به خاطر بسپارید. بنابراین ، وقتی در حال تمرین انگلیسی هستید  به انگلیسی فکر کنید!

منابع لیسنینگ آیلتس :

در اینجا چندین منبع معرفی میکنیم که با استفاده از آنها میتوانید لیسنینگ خود را تقویت کنید

موضوعات لیسنینگ آیلتس :

موضوعاتی که برای مکالمه ها در لیسنینگ انتخاب میشود اغلب موضوعات یکسانی دارند.مکالمه اول مکالمه بین دونفر در زمینه موضوعات اجتماعی میباشد.موضوع مکالمه دوم درباره ی یک سخنرانی اجتماعی روزمره میباشد.در مکالمه سوم که اغلب بین 4 نفر میباشد در مورد مسائل آموزشی در دانشگاه یا مدرسه بحث میکنند. اخرین مکالمه ای که وجود دارد در مورد یک مونولوگ مثلا سخنرانی در دانشگاه میباشد.

لهجه لیسنینگ آیلتس :

در حالی که لهجه های  Listening متنوع است ، انگلیسی بریتیش رایج ترین است. در هر مکالمه آیلتس ، لهجه انگلیسی خواهید شنید. سخنرانی های انفرادی در IELTS Listening همیشه توسط انگلیسی زبانان انجام می شود. مکالمات تک نفره و گاهی اوقات بیش از یک نفر خواهد بود.

سوالات متداول :

لیسنیگ آیلتس چگونه است ؟

همانطور که گفتیم لیسنینگ ایلتس در یک تایم 30 دقیقه ای همراه با 10 دقیقه وقت اضافه برای واردکردن پاسخ ها به پاسخ نامه میباشد و در این آزمون شما 4 صدای ضبط شده که به صورت مکالمه بین دو نفر میباشد را باید گوش کنید و بر اساس آن به سوالات چند گزینه ای پاسخ دهید.

 لیسنینگ آیلتس آکادمیک  :

لیسنیگ این آزمون با لیسنینگ جنرال تفاوتی ندارد

لیسنینگ آیلتس جنرال :

همانطور که در قسمت های بالا توضیح دادیم سوال ها و محتوای مکالمه های شنیداری مانند آیلتس آکادمیک بوده و تمامی موارد مربوط به این آزمون را در قسمت های بالا با جزئیات کامل توضیح دادیم.

نمره آزمون آیلتس :

نمره باند سطح مهارت شرح
نمره 9 …..(کاربر خبره) آزمون دهنده تسلط کامل به زبان را دارد. استفاده آنها از انگلیسی مناسب ، دقیق و روان است و درک کاملی را نشان می دهد.

نمره 8 آزمون آیلتس … (کاربر بسیار خوب) آزمون دهنده تسلط کامل عملی به زبان دارد که فقط گاهی اوقات با عدم دقت سیستماتیک و استفاده نامناسب از آن روبرو می شود. آنها ممکن است در شرایط ناآشنا برخی موارد را اشتباه درک کنند. آنها بحث های پیچیده و مفصل را به خوبی انجام می دهند.

نمره7 آزمون ایلتس…..(کاربر خوب ) آزمون دهنده تسلط عملیاتی به زبان دارد ، اگرچه گاهی اوقات با عدم دقت ، استفاده نامناسب و سو تفاهم در برخی شرایط مواجه است. آنها به طور کلی از زبان به خوبی استفاده می کنند و استدلال دقیقی را درک می کنند.

نمره 6……(کاربر ذی صلاح ) داوطلب آزمون علی رغم برخی عدم دقت ، کاربرد نامناسب و سو mis تفاهم ، به زبان تسلط م commandثر دارد. آنها می توانند از زبان نسبتاً پیچیده ای استفاده کنند و بفهمند ، خصوصاً در شرایط آشنا.

نمره 5……..( کاربر متوسط) ​​آزمون دهنده تسلط نسبی به زبان دارد و در بیشتر شرایط با معنای کلی کنار می آید ، اگرچه احتمالاً اشتباهات زیادی مرتکب می شوند. آنها باید بتوانند ارتباطات اساسی را در زمینه خود مدیریت کنند.

نمره 4 ……..(کاربر محدود ) صلاحیت اصلی شرکت کننده در آزمون محدود به شرایط آشنا است. آنها اغلب در درک و بیان مشکلات نشان می دهند. آنها قادر به استفاده از زبان پیچیده نیستند.

نمره3…..(کاربر بسیار محدود ) داوطلب آزمون فقط معنای کلی را در شرایط بسیار آشنا می رساند و می فهمد. در ارتباطات مرتباً خراب می شود.

نمره 2 .(…کاربر متناوب ) آزمون دهنده در درک انگلیسی گفتاری و نوشتاری بسیار مشکل دارد.

نمره 1 …(غیرکاربر) آزمون کننده توانایی استفاده از زبان به جز چند کلمه جداگانه را ندارد.

 

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *