لوگو پروان آکادمی

 

دانشگاه اگه

یکی از دانشگاه های محبوب کشور ترکیه دانشگاه اگه است. این دانشگاه دولتی بوده و در ترکیه جز برترین دانشگاه ها است که در ارائه رشته های تاپ و متنوع در بیشتر زمینه های پزشکی و مهندسی و علوم پایه و … موفق بوده و سالانه متقاضیان زیادی را نیز به همراه دارد.

در مورد دانشگاه اگه

یکی از محبوب ترین دانشگاه های ترکیه دانشگاه اگه در ازمیر است این دانشگاه دانشگاه دولتی بوده و رتبه ی چهارم بهترین دانشگاه های ترکیه، رتبه ی ششصد و شانزده دانشگاه های جهان را داراست و به دلیل شهریه ی کم و سطح آموزشی بالا، فعالیت های پژوهشی زیاد( به صورتی که سطح پژوهشی این دانشگاه را عالی دانسته اند) ،فعالیت های غیر درسی و توانایی مبادله ی دانشجو باعث شده دانشجویان زیادی برای پذیرش در این دانشگاه مشتاق بوده و به رقابت بپردازند.

این دانشگاه برای مبادله ی دانشجو دارای پنج برنامه ی جذاب و هیجان انگیز است که هر کدام موقعیت های فوق العاده ای را برای دانشجویان خوش شانس فراهم میکند که شما میتوانید با مطالعه ی این قسمت اطلاعات لازم را درمورد آنها کسب کنید:

: eramus

بر اساس این طرح دانشگاه اگه هرسال با دانشگاه های کشور های پر طرفدار اروپا مثل یونان، آلمان، ایتالیا و غیره دانشجو مبادله میکند.

:eramus+

این طرح مربوط ب گذراندن دوره ی مطالعات و کار آموزی است که دانشجویان میتوانند برای آن به کشور های دیگر بروند.

:Mevlana

این برنامه از طرف وزارت آموزش عالی ترکیه اجرا می شود.

:Farabi

این طرح میان دانشگاه اگه و پنجاه دانشگاه خارجی اجرا میشود که در ازای آن دانشجو میتواند به مدت یک سال یا دو ترم در دانشگاه دیگری تحصیل کند .

Orhun:

این طرح برای دانشگاه های درون ترکیه اجرا میشود و دانشجو میتواند به مدت یکسال یا دو ترم در دانشگاه دیگری در ترکیه به تحصیل و کسب علم بپردازد.

این دانشگاه دارای بورسیه ی تحصیلی نیز هست که برای کسانی که وضعیت اقتصادی خوبی ندارند و یا وضعیت تحصیلی بسیار خوبی دارند ارائه میشود که برای دریافت آن باید به سایتی که خود دانشگاه معرفی می کند مراجعه کنند.

word image

دانشگاه اگه

ازمیر یکی از شهرهای ساحلی ،جذاب و دوست داشتنی ترکیه است همچنین دانشگاه اگه در منطقه ای واقع شده که در راه اتوبان استانبول، آنکارا ازمیر است در واقع از نظر دسترسی در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد همچنین روبروی دانشگاه ایستگاه اتوبوس و مترو قرار دارد که حمل و نقل را برای دانشجویان بسیار راحت و به صرفه میکند.

 

نحوه ی پذیرش در دانشگاه اگه ترکیه :

تدریس در دانشگاه اگه به زبان انگلیسی و ترکی است در نتیجه دانشجویان متقاضی باید برای یکی از این زبان ها امتحان داده مدرک قبولی خود را در آن زبان را به دانشگاه ارائه دهند همچنین باید کپی مدارک دانشجو به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی به دانشگاه ارائه شود کپی پاسپورت ،ریز نمرات ترجمه شده نیز ضروری است و همچنین دانشجو باید در امتحاناتی که از طرف دانشگاه برگزار شده حداقل نمره ی چهل را دریافت کرده باشد که البته این نمرات برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی باید حداقل نود باشد.

 

شهریه سالانه این دانشگاه:

پزشکی 17500 لیر

دندانپزشکی 7000 لیر

داروسازی 7000 لیر

پرستاری 3500 لیر

هوشبری 3500 لیر

مهندسی 7000 لیر

مامایی 3500 لیر

روانشناسی 3500 لیر

مهندسی عمران 7000 لیر

مهندسی مکانیک 7000 لیر

آزمایشگاه 3500 لیر

سونوگرافی 3500 لیر

مدیریت 3500 لیر

سینما و تلویزیون 3500 لیر

مترجمی 3500 لیر

روزنامه نگاری 3500 لیر

اقتصاد 3500 لیر

زبان انگلیسی 3500 لیر

دبیری 3500 لیر

کاردرمانی 3500 لیر

word image 26

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *