لوگو پروان آکادمی

 

یادگیری زبان با سریال
یادگیری زبان با سریال، آموزش
یکی از بهترین روش های یادگیری زبان با سریال و فیلم است مخصوصا فیلم ها و سریال هایی که محور آنها مکالمه بین شخصیت های فیلم است.

با شنیدن و عادت کردن گوش به کلمات و اصطلاحات سرعت یادگیری بالا تر میرود  و فرد با اصطلاحات و تلفظ درست کلمات نیز به خوبی آشنا می‌شود که یادگیری اینها علاوه بر کاربرد بهتر زبان جدید باعث بالارفتن اعتماد به نفس فرد می‌شود.

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان با سریال و فیلم است مخصوصا فیلم ها و سریال هایی که محور آنها مکالمه بین شخصیت های فیلم است.

با شنیدن و عادت کردن گوش به کلمات و اصطلاحات سرعت یادگیری بالا تر میرود  و فرد با اصطلاحات و تلفظ درست کلمات نیز به خوبی آشنا می‌شود که یادگیری اینها علاوه بر کاربرد بهتر زبان جدید باعث بالارفتن اعتماد به نفس فرد می‌شود که این درواقع مسئله ی بسیار مهمی است زیرا بسیاری از افراد دانش کافی در مورد زبان جدید را دارند ولی اعتماد به نفس به کار بردن دانسته های خود را ندارند و ممکن است دچار مشکل شوند.

همچنین لازم به ذکر است در یادگیری زبان با سریال ما کلمات ، جملات و اصطلاحات پر کاربرد را می‌شنویم و برای استفاده ی خودمان خیلی راحت تر می توانیم نیاز روزانه و عمومی خود را برطرف کنیم.

برای یادگیری زبان با سریال بیشتر سریال های خانوادگی پیشنهاد می شوند زیرا این سریال ها مخصوصا اگر سریال های خانوادگی آمریکایی باشند در چند فصل داستان ها و جزئیات زندگی یک خانواده و همچنین در کنار آن اتفاقات محل کار آنها را بازگو می‌کند در نتیجه این سریال ها شامل دو جنبه بررسی محیط کار و مکالمات روزمره میشود و کاربرد بسیار زیادی دارند.

 

یادگیری زبان با سریال

مزیت های یادگیری زبان با سریال: 
کم هزینه بودن:

اگر فرد برای یادگیری زبان به موسسات مراجعه کند علاوه بر متحمل شدن هزینه ی بسیار زیاد برای خود موسسات زبان خوب و کاربردی هزینه ی حمل و نقل نیز وجود دارد اما یادگیری زبان با سریال این مشکلات را ندارد.

یادگیری از طریق شنوایی و کاربرد:

یکی از مشکلات اصلی زبان آموزان نحوه ی آموزش غلط با گرامر و حفظ مقدار زیادی از لغات است که هم خیلی زود فراموش میشوند و هم مدت بیشتری برای یادگیری و به کار بردن آنها باید صرف شود .

در حالی که با سریال گرامر و کلمات را با عادت کردن. گوش هایمان به کاربرد آنها می آموزیم و بیشتر در حافظه ی ما میمانند.

همچنین از لحاظ لهجه نیز بسیار بهتر است که گوش زبان آموز با لهجه ی یکی از ساکنان همان کشور آشنا شود. و در نهایت دچار ایراد های کمتری در تلفظ و لهجه باشد.

جذاب بودن روش یادگیری زبان با سریال و تفریح:

بسیاری از جوانان و نوجوانان برای یادگیری بهتر و خسته نشدن از آموزش نیاز به عامل محرک دارند که این عامل محرک مربوط به جذاب بودن فعالیت آموزشی است و این هدف با سریال های مفرح و جوان پسند میسر میشود.

اگر این سریال ها چاشنی طنز یا موسیقی هم داشته باشند هم می‌توانند بازده آموزشی را بالاتر ببرند.

برای کودکان نیز همینطور است به طور مثال با شعر و انیمیشن می توان به راحتی آنها را برای آموزش مشتاق کرد و در مدت زمان کم نتیجه ی فوق العاده ای را روی آنها مشاهده کرد که البته باید برای کودکان دقت بیشتری در محتوای آموزشی صورت گیرد تا کودک هم زبان جدید را یاد بگیرد هم در کنار آن از محتوای علمی آن استفاده کند .

آشنا شدن فرد با فرهنگ یک کشور جدید ،مردم آن و نحوه ی زندگی آنها:

زبان آموز باید علاوه بر آشنایی با زبان یک کشور با سبک زندگی آنها نیز آشنا شود

تا پس از مهاجرت زندگی راحت تری داشته باشد.

و همچنین بداند هر جمله و هر اصطلاح باید در چه موقعیتی استفاده شوند تا دچار مشکل نشود.

 

دسترسی به سایر مقالات مرتبط

آموزش زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان انگلیسی از صفر

یادگیری لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی

آموزش لیسینیگ آیلتس

آموزش زبان ترکی پیشترفته

یادگیری زبان با سریال

 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *