لوگو پروان آکادمی

 


نمونه سوالات آزمون یوس ترکیه

آزمون یوس چیست ؟ همه چیز درباره ی آزمون یوس

YÖS امتحانی است که برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی در موسسات آموزش عالی ترکیه هستند ، برگزار میشود. نتایج به دست آمده از این آزمون می تواند برای درخواست سهمیه های اختصاص یافته توسط موسسات آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی مورد استفاده قرار گیرد.

سوالات آزمون یوس :

سوالات امتحان YÖS
اولین شرط برای قبولی در هر آزمون داشتن اطلاعات صحیح در مورد آن است ، مانند منابع آزمون YÖS ، آزمون در چه زمینه هایی و نمره هایی برگزار میشود

 سوالات آزمون YÖS از سه مبحث ریاضی ، مهندسی و هوش تشکیل شده است. این سوالات ممکن است حداکثر تا 80 یا 100 سوال باشد و از سه قسمت تشکیل شده است که به شرح زیر است:

1- سوالات هوش آزمون یوس
معمولاً تعداد سوالات بهره هوشی بیشتر است و تقریباً نیمی از سوالات (از 45 تا 55 ) است.

برخلاف نام موجود در این بخش ، برای حل آن به هوش زیادی احتیاج ندارد ، زیرا سوالات آزمون هوش می تواند به راحتی با تکرار و تمرین توسط هرکسی که دارای هوش معمولی است پاسخ داده شود.حل سوالات هوش آزمون یوس

2- سوالات ریاضی آزمون یوس

بخش بعدی مربوط به سوالات  ریاضی  میباشد که فقط شامل 30 سوال است.

اگر تعداد کل سوالات 100 سال باشد ، سوالات این بخش به 45 سوال افزایش می یابد.

سوالات این بخش شامل مباحث پایه ریاضیات است که با توابع ، مثلثات و لگاریتم شروع می شود و با حرکت به مشتقات و انتگرال به پایان میرسد، همه این مباحث در دوران دبیرستان گنجانده می شود ، اگرچه این بخش در مقایسه با بقیه بخش ها دشوار است ، اما با مطالعه منابع اصلی این آزمون ، بدون شک آسان خواهد بود.حل سوالات ریاضی آزمون یوس

3- سوالات هندسه

حداقل تعداد سوالات مربوط به این بخش بین 5 تا 10 است.

موضوعات شامل اصول اساسی هندسه ، یعنی زوایا ، دایره ها ، مثلث ها و شباهت های آنها و.. است.

از آنجا که این بخش شامل تعداد کمی سوال است ، بسیاری از افراد ممکن است آن را نادیده بگیرند ، مزیت استراتژیک شما می تواند کسب نمرات بیشتر در این بخش باشد ، بنابراین در مطالعه هندسه تردید نکنید ، زیرا این پنج سوال ممکن است دلیل برتری شما از رقبای خود باشد.حل سوالات هندسه آزمون یوس

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتی اگر در آزمون YÖS نمره خوبی کسب کنید ، قبل از ورود به دانشگاه باید دوره 6 ماهه زبان ترکی را تکمیل کنید.[/vc_column_text][vc_cta h2=”آموزش زبان ترکی استانبولی

دانلود نمونه سوالات آزمون یوس + پاسخنامه :


 نمونه سوالات آزمون یوس دانشگاه اتاتورک 2021 همراه با پاسخنامه


دانلود نمونه سوالات آزمون یوس دانشگاه اینونوهمراه با پاسخنامه


دانلود نمونه سوالات آزمون یوس دانشگاه استانبولی 2021 همراه با پاسخنامه


سوالات یوس دانشگاه ساکاریا همراه با پاسخنامه


نمونه سوالات یوس دانشگاه سامسون همراه با پاسخنامه


 سوالات یوس دانشگاه قاضی انتپ 2019همراه با پاسخنامه


نمونه سوالات یوس دانشگاه قاضی انتپ 2020همراه با پاسخنامه


 سوالات یوس دانشگاه قاضی انتپ 2021همراه با پاسخنامه


 سوالات یوس دانشگاه هاران ترکیه همراه با پاسخنامه


نمونه سوالات یوس دانشگاه هاران ترکیه 2021همراه با پاسخنامه

 

ازمون یوس چند بار در سال برگزار می شود ؟

هر دانشگاه فقط یک بار در سال امتحان YÖS را برگزار می کند ، بنابراین اگر امتحان امسال را از دست دادید ، باید منتظر بمانید. برای سال آینده دوباره درخواست دهید. یا میتوانید در دانشگاه های مختلف آزمون بدهید البته اگر چندین انتخاب داشته باشید

با این حال ، برخی از دانشگاه ها ، مانند Kapadokya ، Karabuk ، Başkent ، Aydin ، Yildiz Teknik و .. ، ممکن است بیش از یک بار در سال آزمون YÖS را برگزار کنند.

ازمون یوس چند نمره است ؟

نمره آزمون YÖS 
امتحان YÖS به سه قسمت تقسیم شده و نمره کل 100 است.

اکثر دانشگاهها یک چهارم نمره منفی برای پاسخ نادرست به سوال می دهند ، بدین معنا که چهار پاسخ نادرست یک امتیاز را از کل نمره شما کم می کنند.

برای ثبت نام در دانشگاه ها ، کل نمره کسب شده از این سه گروه نباید کمتر از 50 باشد و نمرات کمتر از 50 معمولاً پذیرفته نمی شوند ، اما همانطور که اشاره کردیم ، گرفتن نمره 100 در این آزمون غیرممکن نیست ، زیرا سوالات آزمون را می توان پیش بینی کرد.

برای پذیرش در بهترین دانشگاه های ترکیه ، هدف خود را کسب نمره بالای 90 قرار دهید ، البته نباید از رقابت فشرده ای که در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه استانبول وجود دارد غافل شویم.

در برخی از دانشگاههای دولتی ترکیه ، به دلیل رقابت شدید بین داوطلبان ، عوامل دیگری مانند نمرات دبیرستان یا سایر مدارک تحصیلی نقش مهمی در اخذ پذیرش از دانشگاه ایفا خواهند کرد.

چگونه در آزمون یوس شرکت کنیم ؟

برای شرکت در آزمون یوس باید مدرک پیش دانشگاهی را داشته باشید یا دانش آموز سال آخر باشید و همچنین تابعیت کشور ترکیه را نداشته باشید.توضیحات تکمیلی در خصوص شرایط شرکت در آزمون یوسبیشتر بخوانید : توضیحات تکمیلی شرایط شرکت در آزمون یوس ترکیه

آزمون یوس سخته؟

آیا آزمون YÖS دشوار است؟
خوب ، آزمون YÖS چندان دشوار نیست و سوالات آزمون YÖS از منابع آزمون از پیش تعیین شده می آید ،اگر تسلط کافی به موضوعات امتحانی داشته باشید.قطعاً سوالات برای شما روشن خواهد بود و غافلگیر نخواهید شد.

البته باید توجه داشت که سطح دشواری سوالات امتحان YÖS از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است ، به عنوان مثال ، سوالات دانشگاه استانبول ساده تر از سوالات دانشگاه ازمیر است.حل سوالات آزمون یوس

آزمون یوس و ترکیه :

یکی از راه هایی که فرد می تواند آینده بهتری را برای خود رقم بزند ، تحصیل در خارج از کشور است ، شما همچنین می توانید تحصیل در خارج از کشور را در نظر بگیرید تا بتوانید به دلیل استعداد خود در زمینه بهتری تحصیل کنید.

آگاهی از فرهنگ دیگر و ثبت نام در بهترین دانشگاه های جهان ، یکی از مهمترین دلایل تحصیل دانشجویان در خارج از کشور است.

اگر به فکر ادامه تحصیل در ترکیه هستید ، باید سوالات زیادی در مورد آزمون های پذیرش در دانشگاه های این کشور داشته باشید.

از آنجا که آزمون های پذیرش زیادی در ترکیه وجود دارد مانند آزمون SAT ، آزمون TUS ، آزمون ALES ، آزمون GRE ، آزمون GMAT و آزمون YÖS ، اما یکی از مهم ترین و محبوب ترین این آزمون ها آزمون YÖS است.

اول از همه ، باید توجه داشته باشیم که آزمون YÖS برای همه دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند طراحی شده است و هر دانشگاه قبلاً بر اساس تعداد دانشجویانی که می خواهد برنامه ای برای جذب دانشجویان بین المللی دارد.

تا نزدیک به ده سال ، این آزمون جامع و جهانی بود ، اما از سال 2012 هر دانشگاهی می تواند به تنهایی در این آزمون شرکت کند.

آزمون یوس 2021 :

ثبت نام در آزمون YÖS سال 2021
زمان ثبت نام در آزمون YÖS 2021 از حدود ماه فوریه شروع می شود و تا آوریل ادامه می یابد ، البته لازم به ذکر است که هر دانشگاه زمان ثبت نام خود را دارد.

با مراجعه به وب سایت هر دانشگاه و اطلاع از تغییرات احتمالی در آزمون YÖS همان دانشگاه می توانید از زمان برگزاری آزمون YÖS مطلع شوید.

کلاسهای آمادگی کنکور یوس ترکیه :

 • بیشترین تعداد کلاسهای آموزشی حضوری و آنلاین(360 ساعت کلاس آموزشی)
 • 2 -بیشترین تعداد آزمونهای آزمایشی (24 آزمون آزمایشی شامل 12 آزمون مرحله ای و
  12 آزمون جامع)
 • بهرهمندی از بهترین و باتجربه ترین و  اساتید متخصص موجود در رشته یوس
 •  کلیه خدمات از اول تا پایان فرایند آزمون یوس
 •  خدمات به بهترین و به صرفه ترین قیمت ممکن
 • خدمات مشاوره ای و حل مشکلات درسی داوطلبان در کمترین زمان ممکن و پشتیبانی 24 ساعته توسط گروههای رفع اشکال شامل اساتید و دانش آموزان سالهای قبل
 • برترین تیم مشاوره انتخاب آزمون دانشگاه برای ثبت نام
 •  بهترین و کاملترین پکیج در مقصد
 •  برترین  و کاملترین پکیج تدریسی شامل کاملترین مجموعه آموزشی شامل کتابهای مجموعه و تدریس بروزترین کتب یوس
 • جزوه درسی به صورت کامل و جامع که شامل جمع بندی و حاصل سالهای متمادی تدریس اساتید مجموعه در زمینه یوس میباشد

آزمون آنلاین YÖS :

آزمون YÖS معمولاً شخصاً با نمایندگان دانشگاه برگزار می شود ، اما از سال 2020 ، به دلیل ویروس کرونا ، برخی از دانشگاه ها ، مانند دانشگاه آنکارا ، این آزمون را به صورت آنلاین انجام داده اند.

برای سال 2021 و با تداوم ویروس کرونا ، تعدادی از دانشگاه های دیگر به آزمایش آنلاین روی می آورند و از جمله دانشگاه هایی که امسال امتحانات خود را بصورت آنلاین انجام داده اند ، دانشگاه آنکارا ، دیاربکر ، دانشگاه مرمره و بسیاری دیگر هستند.

هزینه آزمون یوس ترکیه :

برای شرکت در آزمون معمولاً حدود 400 لیر باید پرداخت کرد، هر دانشگاه هزینه های متفاوتی برای این آزمون دارد ، هزینه دانشگاه های دولتی بیشتر است ، در حالی که هزینه دانشگاه های خصوصی کمتر است و برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه آنکارا ممکن است دلار دریافت کنند.

ازمون یوس در تهران :

دانشگاه هایی مانند استانبول ، علاو الدین کیقباد ، دانشگاه قاضی آنتپ این آزمون را در شهر تهران برگزار میکنند هزینه شرکت در این آزمون به ترتیب 50 دلار ، 50 دلار و 36 دلار میباشد.

موفقیت در آزمون یوس ترکیه

آزمون یوس ترکیه

در قسمت های قبلی به طور مفصل درباره ی آزمون یوس چیست ؟ و شرایط شرکت کنندگان در این آزمون صحبت کردیم و تمامی نکات و جزئیات را را به طور کامل به شما توضیح دادیم.

5 مرحله برای موفقیت در آزمون یوس :

برگزاری دوره های حضوری و آنلاین و ساعت ها آموزش دروس یوس ترکیه ساعت آموزش درس ریاضی

90ساعت آموزش درس هندسه

شانس قبولی در آزمون یوس :

برای قبولی در آزمون یوس و بالابردن شانس قبولی در این آزمون باید برنامه ریزی مناسب و منظم داشته باشید موسسه پروان با برگزاری دوره های امادگی کنکور یوس به شما دانش آموزان کمک میکند تا بتوانید بهترین برنامه ریزی و مطالعه برای دروس را داشته باشید.

همچنین با مشاوره سطح آزمون های دانشگاه های مختلف میتوانید شانس قبولی خود را بالا ببرید. همچنین این امکان وجود دارد که در چندین آزمون دانشگاه شرکت کنید مثلا اگر در دانشگاه الف قبول نشدید بتوانید در دانشگاه ب قبول شوید و به این صورت شانس قبولی خود را افزایش دهید. شرکت در دوره های آمادگی آزمون یوس ترکیه”

برنامه ریزی برای آزمون یوس برای تحصیل در ترکیه:

یکی از نکته ها ی مهم برای قبولی در آزمون یوس و یا هر آزمون دیگری برنامه ریزی درست و پایبند به آن بودن میباشد با برنامه ریزی مجموعه پروان میتوانید قبولی در این آزمون را بالا ببرید و بتوانید از زمانی که برای این کار صرف کردید بیشترین امیتاز را برده باشید.

چرا کشور ترکیه را انتخاب کنیم؟

 • مقرون و به صرفه بودن هزینه زندگی و تحصیل در ترکیه
 • نزدیک بودن از لحاظ مسافت
 • شباهت ظاهری و فرهنگی به مردم ایران
 • داشتن اشتراک بین زبان فارسی و ترکی
 • امکان سفر به ترکیه بدون داشتن ویزا
 • ظرفیت بالای قبولی دانشگاه ها در رشته های پزشکی و دندانپزشکی
 • کاهش هزینه های رفت و امد با کارت های اعتباری اختصاص داده شده به دانش آموزان مدارس ترکیه

یوس چیست ؟

آزمون yös  مخفف (Yabancı uyruklu öğrenci sınavı) آزمون ورودی برای ورود به دانشگاه های ترکیه برای دانشجویان خارجی میباشد.کشور ترکیه از سال 1986 این آزمون را برگزار میکنند و از سال 2010 به بعد تغییراتی در این آزمون به وجود آمد و پس از ان همه ی دانشگاه ها به صورت جداگانه این آزمون را برگزار میکنند و در حال حاضر حدود 28 دانشگاه در حال حاضر ازمون یوس را برگزار میکند.

ثبت نام دوره آمادگی آزمون یوس

دوره های ثبت نام آزمون یوس در موسسه پروان چگونه است / مزایا و تفاوت های کلاسهای آزمون یوس در موسسه پروان با مجموعه های مشابه :

 • بیشترین تعداد کلاسهای آموزشی حضوری و آنلاین(360 ساعت کلاس آموزشی)
 • 2 -بیشترین تعداد آزمونهای آزمایشی (24 آزمون آزمایشی شامل 12 آزمون مرحله ای و
  12 آزمون جامع)
 • بهرهمندی از بهترین و باتجربه ترین و  اساتید متخصص موجود در رشته یوس
 • ارائه کلیه خدمات از اول تا پایان فرایند آزمون یوس
 • ارائه خدمات به بهترین و به صرفه ترین قیمت ممکن
 • ارائه خدمات مشاوره ای و حل مشکلات درسی داوطلبان در کمترین زمان ممکن و پشتیبانی 24 ساعته توسط گروههای رفع اشکال شامل اساتید و دانش آموزان سالهای قبل
 • بهترین تیم مشاوره انتخاب رشته آزمون یوس دانشگاه برای ثبت نام
 • ارائه بهترین و کاملترین پکیج در مقصد
 • ارائه بهترین و کاملترین پکیج تدریسی شامل کاملترین مجموعه آموزشی شامل کتابهای مجموعه و تدریس بروزترین کتب یوس
 • ارائه جزوه درسی به صورت کامل و جامع که شامل جمع بندی و حاصل سالهای متمادی تدریس اساتید مجموعه در زمینه یوس میباشد

برگزاری کلاسهای میان دوره آزمون یوس :

کلاسهای میان دوره چیست ؟

موسسه پروان در کنار کلاسهای آمادگی کنکور یوس  ، کلاسهای میان دوره را نیز برگزار میکند این دوره بعد از اتمام دوره آموزشی و تا رفتن برای کمپ تحصیلی در مقصد میباشد که مدت زمان این دوره بین 1 تا 2 ماه میباشد و خدمات ارائه شده به دانش آموزان دراین دوره به شرح ذیل میباشد:

 1. برگزاری کلاسهای رفع اشکال
 2. برگزاری کالسهای جمع بندی – توجیهی
 3. برگزاری آزمونهای جامع بر اساس برنامه آزمونها
 4. برگزاری جلسات بررسی آزمونهای سالهای قبل

برنامه هفتگی برگزاری درس هندسه یوس :

برنامه هفتگی درس هندسه

برای دانلود پی دی اف کلیک کنید

آزمون یوس به چه زبانی است ؟

آزمون یوس به زبان ترکی میباشد اما در زمان ثبت نام شما میتوانید با انتخاب زبان مورد نظر بخواهید که آزمون با هر زبانی که مدنظر شما است برگزار شود

اما نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که برگردان متن ترکی به فارسی ممکن است مشکلاتی را در فهم سوال برای شما پیش بیاورد پس اگر زبان شما به حدی است که میتوانید به صورت ترکی این آزمون را پشت سر بگذارید از تغییر دادن زبان آزمون خودداری کنید.

منابع آزمون یوس :

یکی از مزایای آزمون یوس محدود بودن منابع آزمون میباشد که منابع این آزمون شامل هندسه ، ریاضی و ای کیو میباشد که اصلا سخت نیست و در این مجموعه با بیان نکات ها و اموزش ها میتوانید به راحتی این آزمون را پشت سر بگذارید.درس هندسه هم شامل اشکال هندسی بوده و بسیار ساده میباشد

 

که سوال ها 80 سوال 5 گزینه ای میباشد که 50سوال آن هوش و 30 سوال ریاضی و هندسه میباشد که این قاعده ثابت نیست و ممکن است دانشگاه ها باهم تفاوت داشته باشند.که  سوالات این آزمون به صورت پشت سر هم میباشد اما از سالهای قبل سوالات این آزمون به صورت ترکیبی میباشد و نظم و ترتیب گذشته را ندارد.

شهریه دانشگاه های ترکیه :

شهریه دانشگاه های ترکیه در دانشگاه افزایش پیدا کرده است و سالیانه حدودا از 2هزارلیر برای رشته های پزشکی شروع میشود و برای رشته های دیگر شهریه کمتری دارند. اما دانشگاه های خصوصی شهریه به صورت دلار میباشد و نسبت به دانشگاه های دولتی هزینه بیشتری دارد.

ثبت نام آزمون یوس ترکیه :

هزینه ثبت نام در دانشگاه های ترکیه متغیر بوده  و درهر سال متفاوت از سال دیگر میباشد.

آزمون یوس در ایران :

آزمون یوس برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند برگزار میشود اما به شما پیشنهاد میکنیم اگر میتوانید در این آزمون در کشور ترکیه شرکت کنید چون که اعتبار این آزمون در ایران بسیار پایین میباشد.این آزمون های میتواند به صورت انلاین یا حضوری برگزار شود.

سوالات رایج درباره ی آزمون یوس :

آیا آزمون یوس شرایط سنی دارد ؟

برای شرکت در این آزمون باید مدارک 12 ساله را همراه داشته و دانش آموزانی که در رشته های فنی و کاردانش تحصیل کرده اند باید 1 سال تحصیلی خود را جبران کنند تا بتوانند در این آزمون شرکت کنند

ایا آزمون یوس در ایران برگزار میشود ؟

بله این آزمون در ایران هم برگزار میشود.و میتواند به صورت آنلاین وحضوری برگزار شود.

آزمون یوس برای چه رشته هایی است ؟

آزمون یوس برای همه رشته ها برگزار میشود از جمله رشته های پرمتقاضی میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پزشکی (Human Medicine) (ترکی)
 • پزشکی (Human Medicine) (انگلیسی)
 • دندانپزشکی (Dentistry)
 • مدیریت بازرگانی (Business Administration)
 • حقوق (Law)
 • اقتصاد (Economics)
 • برق‌نگاری مغز (الکتروآنسفالوگرافی) (Electroencephalography)
 • روان‌شناسی (Psychology)
 • معماری (Architecture)
 • دامپزشکی (Veterinary medicine)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *